MSL Fixtures (November 2)

Damian Moran

Reporter:

Damian Moran

editorial image
All this week’s Midland Schoolboy/Girls League fixtures from U-10 up to U-18 Girls

All this week’s Midland Schoolboy/Girls League fixtures from U-10 up to U-18 Girls

MSL Fixtures

U-10 Central

Kilbeggan SC v Mullingar Pumas The Land Lake 10.00 V Mc Enery ; Mullingar Lions v Killeigh Gainstown 12,30 T Cunningham

U-10 East

Abbeyleix B v Mountmellick Utd Ballyroan 10.45 D Moran; Mountmellick Ath v T&S Utd Conor Davis Pk 10.45 R Tkaczyk; Portlaoise Ath v Abbeyleix A Rossleighan Pk 9.45 K Conroy; Emo Celtic v Portlaoise Rvs Emo 10.00 N Culleton

U-10 West

East Galway Utd v Tullamore Town Kiltormer 10.30 D Nagle; Willow Park v Portumna Town Willow Park 12.45 T Cormician; Frankford Utd v Birr Town Kilcormac 10.00 M Buckley

U-11 Major

Mountmellick Utd v Abbeyleix A Conor Davis Pk 10.00 R Tkaczyk; Portlaoise Town v Mullingar Pumas Rossleighan Pk 1.00 M Lee; Tullamore Town v Mucklagh Leah Victoria Pk 9.45 P Geoghegan

U-11 Div 1 East

Derry Rovers v Clonaslee Utd School Rd 10.30 P Malone; Emo Celtic v Portlaoise Rvs Emo 10.45 N Culleton; Portlaoise Ath v Abbeyleix B Rossleighan Pk 2.00 M Lee; Rosenallis v Killeigh The Grove 10.00 A Martin; Mountmellick Ath v T&S Utd Conor Davis Pk 11.30 R Tkaczyk

U-11 Div 1 West

Gallen Utd v Tullamore Utd Brosna Pk 10.00 B James; Kilbeggan SC v Birr Utd The Land Lake 10.45 V Mc Enery; Mullingar Cougars v Willow Park Gainstown 1.15 T Cunningham; Portumna Town v Mullingar Lions Church Rd 12.30 S Fogarty

U-12 Major

Birr Town v Willow Park Frank O Connell Park 10.00 B Conlon; Mullingar Ath v Abbeyleix Ath Gainstown 11.15 T Cunningham

U-12 Div 1 East

Emo Celtic v Killeigh Emo 11.30 N Culleton

U-12 Div 1 West

Clara Town v Mullingar Tigers Stanley O Hara Park 10.00 J Scanlon; East Galway Utd v Mullingar Cubs Kiltormer 11.15 D Nagle; Banagher Utd v Gallen Utd Middle Road 10.00 M Kelly

U-13 Major

Abbeyleix Ath v East Galway Utd Fr Breen Pk 12.00 D Moran; Clara Town v Mullingar Hawks Stanley O Hara Park 11.15 J Scanlon; Portlaoise A v Mullingar Eagles Rossleighan Pk 10.30 K Conroy; Tullamore Town v Mucklagh Leah Victoria Pk 10.30 P Geoghegan

U-13 Division 1

Birr Town v Tullamore Utd Frank O Connell Park 11.15 B Conlon; Killeigh v Kilbeggan SC The Pond 10.00 C Mc Dermott; Portlaoise B v Gallen Utd Rossleighan Pk 11.15 G Bonnie; Derry Rovers v Clonaslee Utd School Rd 11.15 P Malone; Mullingar Ath B v Mucklagh Rgs Gainstown 10.00 T Cunningham

U-14 Major

Portlaoise v Abbeyleix Ath Rossleighan Pk 10.00 G Bonnie; Tullamore Town v Mullingar A Leah Victoria Pk 11.45 P Geoghegan; Willow Park v Mullingar B Willow Park 10.00 T Cormician

U-14 Division 1

Killeigh v Banagher Utd The Pond 11.15 C Mc Dermott; Rosenallis v Kilbeggan SC The Grove 11.00 A Martin

U-15 Major

Banagher Utd v Willow Park Middle Road 11.15 M Kelly; Birr Town v Portlaoise A Frank O Connell Park 10.00 P Pardy; Portumna Tn v Tullamore Town Church Rd 11.15 S Fogarty

U-15 Division 1

Gallen Utd v Killeigh Brosna Pk 11.00 B James; Kilbeggan SC v Mountmellick Utd The Land Lake 11.30 V Mc Enery; Portlaoise B v Gracefield FC Rossleighan Pk 11.45 K Conroy; Mullingar Ath v Mountmellick Ath Gainstown 12.45 L Buckley; Tullamore Utd v Mullingar Ath B Leah Victoria Pk 10.00 D Tennison

U-16 Major

Mullingar Ath v Abbeyleix Ath Gainstown 11.30 L Buckley; Portlaoise A v Killeigh Rossleighan Pk 12.30 G Bonnie

U-16 Division 1East

Emo Celtic v Portlaoise B Emo 12.45 N Culleton; Mtmellick Utd v Mullingar Ath B Conor Davis Pk 12.15 R Tkaczyk; Rosenallis v Kilbeggan The Grove 12.15 A Martin

U-16 Division 1 West

Portumna v Birr Tn Church Rd 10.00 S Fogarty; Willow Park v Banagher Utd Willow Park 11.15 T Cormician; Frankford Utd v Mucklagh Kilcormac 11.00 M Buckley

U-12 Girls

Banagher Utd v Clara Town Middle Road 12.30 M Kelly; Birr Town v Killeigh Frank O Connell Park 11.15 P Pardy; Mucklagh v Mullingar Ath Charleville Est 11.00 M Flanagan

U-14 Girls

Clara Town v Mullingar Ath Stanley O Hara Park 12.30 J Scanlon; Killeigh v Bealnamulla The Pond 12.30

U-16 Girls

Tullamore Tn v Mountmellick Utd Leah Victoria Pk 12.30 D Tennison; Tullamore Utd v Mullingar Ath Leah Victoria Pk 11.15 D Tennison

U-18 Girls

Birr Town v Killeigh Frank O Connell Park 12.30 P Pardy; Mullingar Ath v Bealnamulla Gainstown 10.00 L Buckley