CCFL Fixtures (January 10/11/12)

Damian Moran

Reporter:

Damian Moran

All this week’s CCFL Fixtures including crucial second round games in the John Farrell Combined Counties Cup

All this week’s CCFL Fixtures including crucial second round games in the John Farrell Combined Counties Cup

Friday

All games at 8pm

John Farrell Combined Counties Cup 2nd Round

Derry Rovers v Ballinahown; Brians Park Edenderry; C McDermott;

Senior Division

Monksland Utd v Clara Town; Lecarrow, Roscommon; P Tone, PJ Higgins; U Beaumont. Mullingar Athletic v Willow Park; Gainstown, Mullingar; A Martin, M Buckley, L Buckley;

Saturday

All games at 2pm unless stated

LFA U-19 Cup 3rd Round

Killavilla Utd v Terenure; Villa Park Monastery Road Roscrea; S Lowry. Willow Park v Bangor Celtic; Willow Park Athlone; A Fitzsimons;

U-17 Division

Clara Town v Willow Park; Stanley O’Hara Park Clara; B James; Birr Town v Longford Town; Frank O’Connell Park Birr; E Dynan; Idle; Mucklagh, Killavilla;

U-18 Premier Division

Longford Town v Tullamore Town; City Calling Stadium Longford; P Nolan; Rosenallis v Portlaoise; The Grove Rosenallis; P Geoghegan; Arlington v Edenderry Town; Castle Park Portarlington; N Culleton;

U-18 Division 1

Arlington B v Kinnegad; Castle Park Portarlington; D Moran; Banagher Utd v Killeigh Ramblers; Feighs Banagher; J Cassidy; Tullamore Town B v St Peters; Leah Victoria Park Tullamore; U Beaumont; Mountmellick Utd v Temple Villa; Conor Davis Park Mountmellick; D Tennison;

U-19 Division

Clongowes Wood v Ballinahown; Clongowes Wood Clane; A Dunne;

John Farrell CCFL Cup 2nd Round

Camlin Utd v Banagher Utd; The Mall Longford; T Cunningham;

Sunday

All games at 11am unless stated

John Farrell Combined Counties Cup 2nd Round

Daingean Town v Boro Celtic; 12pm; Sutherland Park, Ballinagar; R Goggin. Kilcormac Utd v Tullamore Town; Cutree Park, Broughal Road, Kilcormac; A Sherlock. Emo Celtic v Noreside Celtic; Community Centre, Emo; A Martin; Abbeyleix Athletic v Spartak Granard; 12.00; Fr.Breen Park, Abbeyleix; E Dynan; Moate Celtic v Gaels Utd; Willow Park, Athlone; D Sweeney; Pullough FC v Mostrim Utd; 12.00; Community Centre, Pullough; B James; Towerhill Rovers v Gentex; St.Fintans, Portlaoise; M Kelly; St James v Rosenallis; Ballincard House, Fivealley, Birr; D Toland; Shinrone Utd v Portarlington Town; Community Centre, Shinrone; E O’Riordan;

Senior Division

St.Peters A v CK Utd; 2.00; McCarthy Park, Athlone; D McEnery, P Tone, A Fitzsimons; Arlington AFC v Melville Utd; 2.00; Castle Park, Portarlington; A Lynch, A Dunne, N Culleton; Idle; Mountmellick;

Premier Division

Birr Town A v Gallen Utd; Frank O’Connell Park, Birr; T Ward; Clonaslee Utd v Edenderry Town A; Leah Victoria Park, Tullamore; P Geoghegan; Idle Mullingar Athletic B, Willow Park B, St.Peters B;

Division 1

Mullingar Town v Gracefield Ath; Dalton Park Mullingar; J Cassidy; Temple Villa v Clonbonny; Villa Park Mount Temple; M Buckley; Killeigh Ramblers v Stradbally Town; McCormacks Field Killeigh; L Buckley; Dynamoe Town v Highfield Utd; 2.00; Leisure Centre Portlaoise; S Lowry;

Division 2

Coolraine v Walsh Island Shammrocks; Kilbeggan Road Durrow; D Foran; Clara Town B v Portlaoise; Stanley O’Hara Park Clara; G Burke; Idle; Clonbonny B, Raharney;

Division 3A

Edenderry Town B v Arlington B; Fr.Paul Park, Edenderry; D Bryant; St Aengus v Ballybrittas; Raheen Village; B Dolan; BBC Utd v Raheen; Rear Broadford Inn, Broadford; R Tracyk; Daingean Town, Emo Celtic, Towerhill Rovers in Combined Counties Cup; Idle Derry Rovers B

Division 3B

Lawrencetown FC v Birr Town B; Lawrencetown, Co. Galway; W Browne; Clonmore Utd v Raharney Utd B; Community Centre Boora; T Maloney;

Division 4A

Mountmellick Utd B v Portlaoise Shamrocks; Conor Davis Park Mountmellick; D Moran; Maryborough v Midlands Celtic; Leisure Centre Portlaoise; C McFadden; O’Moores v Rosenallis B; Community Centre Ballyroan; D Tennison; Idle; Abbeyleix, LOFFA;

Division 4B

Monksland Utd B v Clara Town C; Cushla Park Monksland; K Ronan; Ballinagar v St Carthages Ath; Ballinagar Village; C McDermott; Killoe FC v Kilcormac Utd B; Ml Neary Park Longford; R Matthews; Idle; Clonminch