MSL Fixtures and Results - April 11 to 15

Rory Delaney

Reporter:

Rory Delaney

Email:

rory@leinsterexpress.ie

MSL Fixtures and Results - April 11 to 15

All the MSL Fixtures and Results for the coming week

FIXTURES

TUESDAY

U-13 Boys Shield
T&S United v Mountmellick Utd, D Moran, 7:00

Midland U-14 Cup
Portlaoise AFC v Athy Tn P, N Culleton, 7:15; U-14 Div 1 East: Killeigh v Kilbeggan SC, T Cunningham, 7:00; Tullamore Utd v St Aengus Utd, K Bryant, 7:00;

U-15 Div 1
Portlaoise B v Killeigh, M Lee, 6:45

U-16 Plate
Willow Pk Celtic v Kilbeggan SC, J Mc Crossan, 6:30

U-16 Div 1
Kilbeggan SC v Willow Pk, D Sweeney, 6:45

U-16 Girls
Birr Tn v Banagher Utd, T Murtagh, 6:30; Clara Tn v Bealnamulla, J Scanlon, 6:30;

WEDNESDAY

U-11 Div 1 West
Clara Utd v Kilbeggan SC, J Scanlon, 6:45

U-12 Major
Mullingar Ath v Tullamore Tn, D Mc Cormack, 7:00

U-12 Div 1 West
Kilbeggan SC v Clara Tn, J O Connor, 7:00

Midland U-14 Plate
Portlaoise AFC v Derry Rvs, N Culleton, 6:15

U-14 Boys Shield
Emo Celtic v Tullamore Utd, G Donogher, 7:00

U-14 Div 1 West
Gallen Utd v Birr Tn, D Nagle, 7:00

U-15 Boys Shield
Mullingar Tigers v Mullingar Cubs, D Sweeney, 6:45

U-15 Div 1
Clara Tn v Rahanine , T Cunningham, 18:30; Mullingar Tigers v Mullingar Cubs, D Sweeney, 6:45

U-14 Girls
Clara Tn v Birr Tn, J O Connor, 7:00

U-16 Girls
Killeigh v Clara Tn, M Lee, 7:00

THURSDAY

U-10 East
Portlaoise Rvs v Emo Celtic, G Donogher, 6:30

U-11 Div 1 East
Killeigh FC v Rosenallis Town, D Tennison, 6:45; Abbeyleix Ath v Emo Celtic, D Moran, 7:00; St Aengus v Mountmellick Ath, P Pardy, 7:00; Killeigh Utd v Portlaoise Ath, D Tennison, 7:30; U-12 Major: Birr Tn v Banagher Utd, M Kelly, 7:00

U-12 Div 1 West
Mullingar Kestrels v Clara Tn, R Mattews, 7:00

U-13 Boys Shield
Portlaoise AFC v Gallen Utd, S Comerford, 7:15

U-13 Major
Kinnegad Colts v Mountmellick Utd, D Sweeney, 7:15

U-13 Premier
Clara Tn v Mullingar Pumas, D Tennison, 7:00

U-14 Boys Stokes Cup
Clonaslee Utd v Mullingar Ath, C Mc Fadden, 7:00

U-15 Major
Tullamore Tn v St Josephs, M Kelly, 6:45

U-15 Div 1
Kilbeggan SC v Portumna Tn, D Mc Cormack, 6:30; Rosenallis v Mullingar Cubs, G Donogher, 6:45

U-16 Major
Gallen Utd v Tullamore Tn, T Murtagh, 6:30; Willow Pk Celtic v Rahanine, M Murphy, 6:30

U-16 Div 1
Mucklagh v Clara Tn, T Cunningham, 6:30;

FRIDAY

U-10 Boys Shield
Frankford Utd v Mucklagh, M Kelly, 4:30

U-11 Boys Shield
Tullamore Utd v Birr Tn, M Flanagan, 5:30

U-12 Boys Cup
Mullingar Ath v St Aengus, D Sweeney, 4:30

U-13 Boys Plate 1st Rd 1st Leg
Rahanine v Tullamore Utd, T Cunningham, 5:00; Raharney Utd v Kilbeggan SC, D Mc Cormack, 6:00

U-13 Major
Kinnegad Colts v Portlaoise AFC, D Mc Cormack, 4:00

U-13 Div 2
Rahanine v Emo Celtic, T Cunningham, 6:15

U-14 Boys Stokes Cup
Portlaoise Utd v Tullamore Tn, K Conroy, 4:00

U-14 Major
Mullingar Cougars v Portlaoise AFC, D Sweeney, 5:45

U-15 Boys Sean (Ski) Lowry Cup 1st Rd 1st Leg
St Josephs v Portlaoise AFC, T Cormican, 6:00

U-15 Div 1
Portlaoise B v Clara Tn, K Conroy, 5:15; Killeigh v Portumna Tn, M Lee, 6:00; St Aengus v Clara Tn, P Pardy, 6:45

U-16 Div 1
Clara Tn v East Galway Utd, M Buckley, 7:00

U-12 Girls Shield
Mucklagh v Clara Tn, M Flanagan, TBC

U-12 Girls
Mucklagh v Tullamore Tn, K Bryant, 7:00

U-14 Girls Cup Semi 1st Leg
Mucklagh v Clara Tn, K Bryant, 6:15;

SATURDAY

U-10 Boys Terry Hilliard Cup
Mullingar Hawks v Emo Celtic; Gallen Utd v Portumna Tn, D Nagle, 10:00

U-10 Boys Shield
Banagher Utd v Tullamore Tn, R Bond, 10:00; Portlaoise Rvs v Killeigh, G Donogher, 10:00; T&S United v Birr Tn, D Moran, 10:00

U-10 Bowl Group 1
Portlaoise Tn v Clara Tn, G Donogher, 11:00

U-11 Boys Cup
Mullingar Kestrals v Rosenallis, TBC, TBC; Tullamore Tn v Mountmellick Utd, M Flanagan, 10:00; Abbeyleix Ath v Mullingar Eagles, G Bonnie, 11:00; Rosenallis v Mullingar Kestrals, C Mc Fadden, 11:15

U-11 Boys Shield
Killeigh Utd v Rahanine, TBC, TBC; Clara Utd v T&S United

U-11 Div 1 West
Raharney Raptors v Willow Pk, D Sweeney, 11:30; Raharney Raiders v Willow Pk, D Sweeney, 12:15

U-12 Boys Cup
Tullamore Tn v Portumna Tn, B James, 11:00

U-12 Boys Shield
Rosenallis v Kinnegad Jnrs, C Mc Fadden, 10:00; Banagher Utd v Abbeyleix, T Murtagh, 11:30

U-12 Div 1 East
T&S United v Birr Utd, D Moran, 10:45

Midland U-13 Shield
Arlington v Kinnegad Lions

U-13 Boys Mark Casey Cup
Mucklagh v Birr Tn, M Kelly, TBC; Tullamore Tn v Mullingar Ath, B James, 9:45;

U-13 Boys Shield
Abbeyleix Utd v Mullingar Tigers, G Bonnie, 12:30;

U-13 Premier
Mullingar Pumas v T&S United, D Mc Cormack, 11:30

U-13 Div 2
Raharney Utd v Emo Celtic, D Sweeney, 1:00

U-14 Boys Plate Semi Final
Kilbeggan SC v Gallen Utd, T Cunningham, 10:00

U-14 Boys Shield
St Aengus Utd v Willow Pk; Rosenallis v Banagher Utd, C Mc Fadden, 12:00; T&S United v Mullingar Lions, D Moran, 12:00

U-14 Div 1 East
Killeigh v Rosenallis

U-14 Div 1 West
Birr Tn v Birr Utd, E Dynan, 11:45

U-15 Boys Sean (Ski) Lowry Cup 1st Rd 1st Leg
Raharney Utd v Willow Pk, D Sweeney, 10:00; Abbeyleix Ath v St Francis, G Bonnie, 11:45

U-15 Boys Shield
Killeigh v Rahanine, S Comerford, 10:00

U-15 Major
Raharney Utd v Emo Celtic, D Sweeney, 1:00

U-15 Div 1
Mullingar Cubs v Kilbeggan SC, D Mc Cormack, 10:00; East Galway Utd v Mullingar Tigers, S Fogarty, 12:00

U-16 Boys Lennon Cup
Gallen Utd v Mullingar Ath, D Nagle, 11:00

U-16 Boys Shield
Banagher Utd v Clara Tn, T Murtagh, 10:00; Killeigh v Mucklagh, S Comerford, 11:15; Killeigh v Kilbeggan SC, S Comerford, 11:15; Willow Pk v St Francis, P Tone, 12:15; T&S United v Birr Tn, D Moran, 1:45

U-10/11 Girls Shield Semi 1st Leg
Tullamore v Hodson Bay, M Flanagan, 11:00

U-12 Girls Cup Semi 1st Leg
East Galway Utd v Killeigh, S Fogarty, 10:30

U-14 Girls Shield
Birr v Portlaoise, E Dynan, 10:30

U-14 Girls
Killeigh Utd v Kinnegad Jnrs, K Bryant, 1:00; Killeigh v Bealnamulla Utd, K Bryant, 2:30

U-16 Girls Cup Semi 1st Leg
Bealnamulla v Real FA Swans, J Mc Crossan, 10:30; Bealnamulla Utd v Mullingar Ath, J Mc Crossan, 12:00

U-16 Girls Shield Semi Final
Clara Tn v Birr Tn, M Buckley, 11:00;


RESULTS

U-9 East
Emo Utd 2 T&S United 0; Clonaslee Utd 1 Rosenallis 0; Abbeyleix Ath 0 Mountmellick Utd 5; Abbeyleix Utd 0 St Aengus 0

U-9 West
Kilbeggan SC Clarets 3 Kilbeggan SC Blues 1

U-10 Boys Terry Hilliard Cup
Willow Pk 1 Mullingar Eagles 0; Portumna Tn 4 Gallen Utd 3; Abbeyleix Ath 1 Kilbeggan SC 1

U-10 Boys Shield
Mucklagh 3 Frankford Utd 0; Tullamore Tn 0 Banagher Utd 0; Killeigh 1 Portlaoise Rvs 1; Birr Tn 4 T&S United 0

U-10 Plate Group 2
Emo Celtic 0 Tullamore Utd 1; Tullamore Utd 1 Kilbeggan SC 1

U-10 Bowl Group 1
Mucklagh 0 Birr Tn 0; Clara Tn 0 Mucklagh 12; Clara Tn 3 Portlaoise Tn 1

U-10 Bowl Group 2
Portlaoise Rvs 1 Killeigh 2; Banagher Utd 3 Tullamore Tn 0; Frankford Utd 4 Killeigh 0; Portlaoise Rvs 2 Tullamore Tn 4

U-11 Boys Cup
Portumna Tn 2 Mullingar Hawks 0; Mountmellick Utd 1 Tullamore Tn 3

U-11 Boys Shield
Rahanine 7 Killeigh Utd 1; Rosenallis Town 0 Raharney Raptors 2

U-11 Major
Rahanine 1 Clara Tn 2

U-11 Div 1 East
Killeigh FC 3 St Aengus 4; Emo Celtic 4 Rosenallis Town 0; Abbeyleix Ath 1 Portlaoise Ath 2; Clonaslee Utd 5 Mountmellick Ath 2; Killeigh Utd 0 T&S United 2; Clonaslee Utd 0 Tullamore Utd 0; Portlaoise Ath 4 Abbeyleix Ath 4; Clonaslee Utd 1 Portlaoise AFC 2; Mountmellick Ath 0 Tullamore Utd 4

U-11 Div 1 West
Kilbeggan SC 2 Mullingar Hawks 1; Raharney Raiders 1 Mullingar Hawks 4; Raharney Raptors 1 Clara Utd 2; Kinnegad Titans 0 Kilbeggan SC 4

U-12 Boys Cup
Mullingar Falcons 2 Emo Celtic 3; Birr Tn 1 Mountmellick Utd 2

U-12 Boys Shield
Kilbeggan SC 6 Emo Utd 0; Mucklagh 3 Portlaoise Utd 2; Kinnegad Jnrs 0 Rosenallis 5; Tullamore Utd 3 T&S United 0; Portlaoise AFC 4 Frankford Utd 0

U-12 Major
Portlaoise AFC 1 Rosenallis 2

U-12 Div 1 West
Portumna Tn 3 Gallen Utd 2

Midland U-13 Cup
Kilcullen AFC 3 Mullingar Ath 0

Midland U-13 Shield
Abbeyleix Ath 0 Monastrevin 4; Kinnegad Lions 7 Arlington 3; Naas White 1 Kinnegad Colts 1

U-13 Boys Shield
Mullingar Pumas 2 Emo Celtic 3

U-13 Major
Killeigh 3 Birr Tn 0

U-13 Div 2
Rahanine 1 Raharney Utd 2; Kilbeggan SC 3 Tullamore Utd 0

Midland U-14 Shield
Mullingar Cougars 3 Clane Utd 2

Midland U-14 Plate
Portumna Tn 7 Kill/Alenwood 2; Kinnegad Jnrs 2 Castlevilla 1

U-14 Boys Stokes Cup
Mucklagh 1 Portlaoise Utd 4;Mountmellick Utd 0 Portlaoise 5

U-14 Boys Plate Semi Final
Birr Utd 1 St Josephs 3; Gallen Utd 2 Kilbeggan SC 6

U-14 Boys Shield
Banagher Utd 3 Rosenallis 0

Midland U-15 Cup
Edenderry tn 1 Emo Celtic 2; Naas A 4 Portlaoise AFC 2

Midland U-15 Shield
Naas White 3 Mullingar Tigers 0; Suncroft 1 Rosenallis 0; Clara Tn 0 Athy Tn P 4; Killeigh 3 Rathangan 6;

U-15 Boys Shield
Mullingar Cubs 4 Mullingar Tigers 3

U-15 Major
Abbeyleix Ath 1 Portlaoise AFC 8; Tullamore Tn 0 Emo Celtic 3

U-15 Div 1
Killeigh 1 Kilbeggan SC 2; Mullingar Tigers 0 Rahanine 4; Kilbeggan SC 2 Clara Tn 2; Killeigh 4 St Aengus 1; Rahanine 3 Portumna Tn 0; Kilbeggan SC 2 St Aengus 3

Midland U-16 Cup
Tullamore Tn 3 Kildare Tn 1; Naas A 4 Gallen Utd 4; Kilcullen AFC 1 Willow Pk Celtic 5

Midland U-16 Shield
Clara Tn 3 Athy Tn P 0; Monastrevin 3 T&S United 0; Mullingar Ath 4 Moone Celtic 2

U-16 Boys Lennon Cup
Mountmellick Utd 3 Clonaslee Utd 0

U-16 Boys Shield
East Galway Utd 3 Banagher Utd 3; Mucklagh 4 Kilbeggan SC 1; Kilbeggan SC 6 Mucklagh 3

U-16 Major
Tullamore Tn 5 Mountmellick Utd 2; Tullamore Tn 4 Portlaoise AFC 2; Willow Pk Celtic 3 Mullingar Ath 0

U-16 Div 1
Killeigh 1 Birr Tn 6; Clara Tn 3 St Francis 1; Banagher Utd 5 Killeigh 0; St Francis 3 Ballymahon 1; East Galway Utd 5 Birr Tn 2

U-12 Girls
Tullamore Tn 4 Killeigh 0; Clara Tn 0 Mucklagh 1; Bealnamulla 3 Killeigh 0; Kinnegad Jnrs 3 Mucklagh 0

U-14 Girls Cup Semi 1st Leg
Clara Tn 0 Mucklagh 4; Killeigh 0 Bealmulla 3

U-14 Girls
Killeigh 0 Kinnegad Jnrs 3

U-16 Girls
Killeigh 1 Banagher Utd 3; Mullingar Ath 2 Real FA Swans 4; Banagher Utd 3 Killeigh 1; Killeigh 2 Mullingar Ath 5; Killeigh Utd 1 Banagher U 6