MSL Fixtures - Saturday, November 11th

Rory Delaney

Reporter:

Rory Delaney

Email:

rory@leinsterexpress.ie

MSL Fixtures - Saturday, November 11th

FIXTURES - SATURDAY, November 11

U-9 East
Rosenallis v Mountmellick Utd N Culleton The Grove 09:45; St Aengus v Abbeyleix Ath P Pardy Derrycanton 10:00; Mucklagh v T&S United K Bryant; Charleville 10:00; Emo Celtic v Clonaslee Utd J Griffin Com Cen 11:15

U-9 West
Frankford Cel v Gallen Utd C Mc Fadden Kilcormac 09:45; Banagher Utd v Clara Tn R Bond Middle Rd 10:00; Frankford Utd v Tullamore Tn C Mc Fadden Kilcormac 10:30; Banagher Town v Clara Utd R Bond Middle Rd 11:00; Birr Tn v Kilbeggan SC M Kelly Frank O Connell Pk 11:45; Birr Utd v Portumna M Kelly Frank O Connell Pk 12:30

U-11 Major
Mullingar Hawks v Willow Pk Paul Malone Gainstown 12:00; Kilbeggan SC v St Aengus J Mc Crossan The Land Lake 12:15; Gallen Utd v Tullamore Tn M Murphy Brosna Press Pk 12:30; Mullingar Eagles v Emo Celtic Paul Malone Gainstown 12:45

U-11 East
Portlaoise AFC v T&S United M Lee Rosleighan Pk 09:45; Abbeyleix Ath v Killeigh FC D Moran Fr Breen Pk 10:00; Clonaslee Utd v Mountmellick Ath P Kearns Com Cen 10:15Mucklagh v Portlaoise Rovers K Bryant Charleville 10:45

U-11 West
Clara Tn v Birr Tn M Buckley Stanley O Hara Pk 09:45; Kinnegad Juns v Willow Pk PJ Higgins Lagan Pk 10:30; Frankford Utd v Tullamore Utd C Mc Fadden Kilcormac 11:15; Banagher Utd v Tullamore Rvs R Bond Middle Rd 11:45; Portumna Tn v Gallen Boys S Fogarty Marian Pk 13:00

U-12 Major
Tullamore Tn v Kilbeggan SC J Scanlon Leah Victoria Pk 10:00; Clara Tn v Portlaoise AFC M Buckley Stanley O Hara Pk 10:30; St Aengus v Portumna Tn P Pardy Derrycanton 11:00; Mullingar Eagles v T&S United N Dempsey Gainstown 12:30; Mullingar Kestrals v Mountmellick Utd N Dempsey Gainstown 13:45

U-12 East
Killeigh Utd v Tullamore Utd R Tkaczyk The Pond 09:45; Kinnegad Dragons v Portlaoise Utd PJ Higgins Lagan Pk 11:15; Rosenallis v Abbeyleix Ath N Culleton The Grove 12:00; Rosenallis Rvs v Killeigh N Culleton The Grove 13:15

U-12 West
Birr Tn v Kinnegad Tietans B Conlon Frank O Connell Pk 10:00; Raharney Raiders v Banagher Utd D Sweeney Higginstown 11:00; Mgar Hawks v Rahanine N Dempsey Gainstown 11:15

U-13 Major
Kilbeggan SC v Mullingar Falcons J Mc Crossan The Land Lake 09:45; Killeigh v Mullingar Ath R Tkaczyk The Pond 11:00; Mountmellick Utd v Portumna Tn K Conroy Conor Davis Pk 11:15; Emo Celtic v Birr Tn G Donogher Com Cen 11:15

U-13 East
Portlaoise AFC v Emo Utd S Comerford Rosleighan Pk 09:45; Abbeyleix Ath v Portlaoise Utd D Moran Fr Breen Pk 11:00; T&S United v Rosenallis E Dynan Timahoe 11:15

U-13 West
Gallen Utd v Frankford Utd M Murphy Brosna Press Pk 09:45; Tullamore Utd v Gallen Utd B James Leah Victoria Pk 12:30; Mullingar Kestrals v Clara Tn D Mc Cormack Gainstown 13:00

U-14 Major
Kinnegad Jnrs v Tullamore Tn PJ Higgins Lagan Pk 10:00; T&S United v Abbeyleix Ath E Dynan Timahoe 10:00; Portlaoise AFC v Killeigh M Lee Rosleighan Pk 10:30; Portumna Tn v Mullingar Ath S Fogarty Marian Pk 11:45

U-14 East
Mountmellick Utd v Portlaoise Utd K Conroy Conor Davis Pk 10:00; Tullamore Utd v Emo Celtic J Scanlon Leah Victoria Pk 11:15; Clara Tn v Mucklagh M Buckley Stanley O Hara Pk 11:45

U-14 West
Raharney Utd v Mullingar Pumas D Sweeney Higginstown 09:45; Kilbeggan SC v Gallen Utd J Mc Crossan The Land Lake 11:00; Birr Tn v Grange Utd B Conlon Frank O Connell Pk 11:15; Banagher Utd v Mullingar Tigers D Nagle Middle Rd 12:45

U-15 East
Portlaoise AFC v Mountmellick Utd S Comerford Rosleighan Pk 11:00; Portlaoise Utd v St Aengus M Lee Rosleighan Pk 11:45; Emo Celtic v Clonaslee Utd G Donogher Com Cen 12:30

U-15 Central
Tullamore Tn v Birr Utd B James Leah Victoria Pk 11:15 Mucklagh v Kilbeggan SC K Bryant Charleville 11:30; Mullingar Lions v Killeigh D Mc Cormack Gainstown 11:30; Raharney Utd v Mullingar Cougars D Sweeney Higginstown 12:30

U-15 West
Mullingar Ath v St Josephs N Dempsey Gainstown 10:00; Willow Pk v St Josephs Red T Cormican Willow Pk 11:00; Ballinahown v Templevilla U Beaumont Ballinahown 11:00

U-16 East
Emo Celtic v Portlaoise Rovers J Griffin Com Cen 09:45; Tullamore Tn v Killeigh B James Leah Victoria Pk 09:45; Rosenallis v Abbeyleix Ath N Culleton The Grove 10:30; Portlaoise AFC v Clara TnS Comerford Rosleighan Pk 12:30

U-16 West
Mullingar Cubs v St Francis D Mc Cormack Gainstown 10:00; Gallen Utd v Willow Pk M Murphy Brosna Press Pk 11:00; Banagher Utd v East Galway Utd D Nagle Middle Rd 11:15; Birr Tn v Mullingar Ath B Conlon Frank O Connell Pk 12:30

U-10/11 Girls
Birr Tn v Bealnamulla M Kelly Frank O Connell Pk 09:45; Clara v Hodson Bay Celtic T Cunningham Stanley O Hara Pk 09:45; Killeigh v Tullamore P Kearns The Pond 11:30

U-12 Girls
Banagher Town v East Galway Utd D Nagle Middle Rd 10:00; Hodson Bay Celtic v Bealnamulla J O Connor Hodson Bay 10:00; Killeigh v Hodson Bay P Kearns The Pond 12:15; Tullamore Tn v Kinnegad Jnrs J Scanlon Leah Victoria Pk 12:30; Kilbeggan SC v Mucklagh J Mc Crossan The Land Lake 13:00

U-14 Girls
Birr Tn v Mullingar Ath M Kelly Frank O Connell Pk 10:30; Clara Tn v Mucklagh T Cunningham Stanley O Hara Pk 10:30; Bealnamulla v Portlaoise AFC B Kelly Bealnamulla 11:30; Tullamore v East Galway Utd J Scanlon Leah Victoria Pk 12:30; Killeigh v Athlone Tn P Kearns The Pond 13:30

U-16/17 Girls
Bealnamulla v Killeigh B Kelly Bealnamulla 10:00; Real FA Swans v Killeigh Utd Paul Malone Wilsons Hospital 10:00 Clara Tn v PortlaoiseAFC T Cunningham Stanley O Hara Pk 11:45; Kinnegad v Banagher Utd PJ Higgins Lagan Pk 12:30