Search

28/09/2021

MSL Fixtures - Saturday, November 11th

MSL Fixtures - Saturday, November 11th

FIXTURES - SATURDAY, November 11

U-9 East
Rosenallis v Mountmellick Utd N Culleton The Grove 09:45; St Aengus v Abbeyleix Ath P Pardy Derrycanton 10:00; Mucklagh v T&S United K Bryant; Charleville 10:00; Emo Celtic v Clonaslee Utd J Griffin Com Cen 11:15

U-9 West
Frankford Cel v Gallen Utd C Mc Fadden Kilcormac 09:45; Banagher Utd v Clara Tn R Bond Middle Rd 10:00; Frankford Utd v Tullamore Tn C Mc Fadden Kilcormac 10:30; Banagher Town v Clara Utd R Bond Middle Rd 11:00; Birr Tn v Kilbeggan SC M Kelly Frank O Connell Pk 11:45; Birr Utd v Portumna M Kelly Frank O Connell Pk 12:30

U-11 Major
Mullingar Hawks v Willow Pk Paul Malone Gainstown 12:00; Kilbeggan SC v St Aengus J Mc Crossan The Land Lake 12:15; Gallen Utd v Tullamore Tn M Murphy Brosna Press Pk 12:30; Mullingar Eagles v Emo Celtic Paul Malone Gainstown 12:45

U-11 East
Portlaoise AFC v T&S United M Lee Rosleighan Pk 09:45; Abbeyleix Ath v Killeigh FC D Moran Fr Breen Pk 10:00; Clonaslee Utd v Mountmellick Ath P Kearns Com Cen 10:15Mucklagh v Portlaoise Rovers K Bryant Charleville 10:45

U-11 West
Clara Tn v Birr Tn M Buckley Stanley O Hara Pk 09:45; Kinnegad Juns v Willow Pk PJ Higgins Lagan Pk 10:30; Frankford Utd v Tullamore Utd C Mc Fadden Kilcormac 11:15; Banagher Utd v Tullamore Rvs R Bond Middle Rd 11:45; Portumna Tn v Gallen Boys S Fogarty Marian Pk 13:00

U-12 Major
Tullamore Tn v Kilbeggan SC J Scanlon Leah Victoria Pk 10:00; Clara Tn v Portlaoise AFC M Buckley Stanley O Hara Pk 10:30; St Aengus v Portumna Tn P Pardy Derrycanton 11:00; Mullingar Eagles v T&S United N Dempsey Gainstown 12:30; Mullingar Kestrals v Mountmellick Utd N Dempsey Gainstown 13:45

U-12 East
Killeigh Utd v Tullamore Utd R Tkaczyk The Pond 09:45; Kinnegad Dragons v Portlaoise Utd PJ Higgins Lagan Pk 11:15; Rosenallis v Abbeyleix Ath N Culleton The Grove 12:00; Rosenallis Rvs v Killeigh N Culleton The Grove 13:15

U-12 West
Birr Tn v Kinnegad Tietans B Conlon Frank O Connell Pk 10:00; Raharney Raiders v Banagher Utd D Sweeney Higginstown 11:00; Mgar Hawks v Rahanine N Dempsey Gainstown 11:15

U-13 Major
Kilbeggan SC v Mullingar Falcons J Mc Crossan The Land Lake 09:45; Killeigh v Mullingar Ath R Tkaczyk The Pond 11:00; Mountmellick Utd v Portumna Tn K Conroy Conor Davis Pk 11:15; Emo Celtic v Birr Tn G Donogher Com Cen 11:15

U-13 East
Portlaoise AFC v Emo Utd S Comerford Rosleighan Pk 09:45; Abbeyleix Ath v Portlaoise Utd D Moran Fr Breen Pk 11:00; T&S United v Rosenallis E Dynan Timahoe 11:15

U-13 West
Gallen Utd v Frankford Utd M Murphy Brosna Press Pk 09:45; Tullamore Utd v Gallen Utd B James Leah Victoria Pk 12:30; Mullingar Kestrals v Clara Tn D Mc Cormack Gainstown 13:00

U-14 Major
Kinnegad Jnrs v Tullamore Tn PJ Higgins Lagan Pk 10:00; T&S United v Abbeyleix Ath E Dynan Timahoe 10:00; Portlaoise AFC v Killeigh M Lee Rosleighan Pk 10:30; Portumna Tn v Mullingar Ath S Fogarty Marian Pk 11:45

U-14 East
Mountmellick Utd v Portlaoise Utd K Conroy Conor Davis Pk 10:00; Tullamore Utd v Emo Celtic J Scanlon Leah Victoria Pk 11:15; Clara Tn v Mucklagh M Buckley Stanley O Hara Pk 11:45

U-14 West
Raharney Utd v Mullingar Pumas D Sweeney Higginstown 09:45; Kilbeggan SC v Gallen Utd J Mc Crossan The Land Lake 11:00; Birr Tn v Grange Utd B Conlon Frank O Connell Pk 11:15; Banagher Utd v Mullingar Tigers D Nagle Middle Rd 12:45

U-15 East
Portlaoise AFC v Mountmellick Utd S Comerford Rosleighan Pk 11:00; Portlaoise Utd v St Aengus M Lee Rosleighan Pk 11:45; Emo Celtic v Clonaslee Utd G Donogher Com Cen 12:30

U-15 Central
Tullamore Tn v Birr Utd B James Leah Victoria Pk 11:15 Mucklagh v Kilbeggan SC K Bryant Charleville 11:30; Mullingar Lions v Killeigh D Mc Cormack Gainstown 11:30; Raharney Utd v Mullingar Cougars D Sweeney Higginstown 12:30

U-15 West
Mullingar Ath v St Josephs N Dempsey Gainstown 10:00; Willow Pk v St Josephs Red T Cormican Willow Pk 11:00; Ballinahown v Templevilla U Beaumont Ballinahown 11:00

U-16 East
Emo Celtic v Portlaoise Rovers J Griffin Com Cen 09:45; Tullamore Tn v Killeigh B James Leah Victoria Pk 09:45; Rosenallis v Abbeyleix Ath N Culleton The Grove 10:30; Portlaoise AFC v Clara TnS Comerford Rosleighan Pk 12:30

U-16 West
Mullingar Cubs v St Francis D Mc Cormack Gainstown 10:00; Gallen Utd v Willow Pk M Murphy Brosna Press Pk 11:00; Banagher Utd v East Galway Utd D Nagle Middle Rd 11:15; Birr Tn v Mullingar Ath B Conlon Frank O Connell Pk 12:30

U-10/11 Girls
Birr Tn v Bealnamulla M Kelly Frank O Connell Pk 09:45; Clara v Hodson Bay Celtic T Cunningham Stanley O Hara Pk 09:45; Killeigh v Tullamore P Kearns The Pond 11:30

U-12 Girls
Banagher Town v East Galway Utd D Nagle Middle Rd 10:00; Hodson Bay Celtic v Bealnamulla J O Connor Hodson Bay 10:00; Killeigh v Hodson Bay P Kearns The Pond 12:15; Tullamore Tn v Kinnegad Jnrs J Scanlon Leah Victoria Pk 12:30; Kilbeggan SC v Mucklagh J Mc Crossan The Land Lake 13:00

U-14 Girls
Birr Tn v Mullingar Ath M Kelly Frank O Connell Pk 10:30; Clara Tn v Mucklagh T Cunningham Stanley O Hara Pk 10:30; Bealnamulla v Portlaoise AFC B Kelly Bealnamulla 11:30; Tullamore v East Galway Utd J Scanlon Leah Victoria Pk 12:30; Killeigh v Athlone Tn P Kearns The Pond 13:30

U-16/17 Girls
Bealnamulla v Killeigh B Kelly Bealnamulla 10:00; Real FA Swans v Killeigh Utd Paul Malone Wilsons Hospital 10:00 Clara Tn v PortlaoiseAFC T Cunningham Stanley O Hara Pk 11:45; Kinnegad v Banagher Utd PJ Higgins Lagan Pk 12:30

Buy the e-paper of the Donegal Democrat, Donegal People's Press, Donegal Post and Inish Times here for instant access to Donegal's premier news titles.

Keep up with the latest news from Donegal with our daily newsletter featuring the most important stories of the day delivered to your inbox every evening at 5pm.