MSL Fixtures for Saturday, November 25

Sport Editor

Reporter:

Sport Editor

Email:

rory@leinsterexpress.ie

MSL Fixtures for Saturday, November 25

Saturday

U-9 East
St Aengus v Mountmellick Utd, M Lee,
Derrycanton, 09:45; Emo Celtic v Abbeyleix Utd, N Culleton, Com Cen, 09:45; Mucklagh v Abbeyleix Ath, B James, Charleville, 10:30; Tullamore Utd V T&S United, M Flanagan, Leah Victoria Pk, 11:15.

U-9 West
Clara Tn v Kilbeggan SC, P Kearns, Stanley O Hara Pk, 09:30; Banagher Utd V Frankford Cel, S Fogarty, Middle Rd, 09:45; Clara Utd v Birr Tn, P Kearns, Stanley O Hara Pk, 10:15; Banagher Town v Frankford Utd, S Fogarty, Middle Rd, 10:30; Gallen Utd v Portumna, D Nagle, Brosna Press Pk, 11:00.

U-10 East
Portlaoise Rvs v T&S Ath, B Conlon, Rosleighan Pk, 09:45; Abbeyleix Ath v Mountmellick Utd, D Moran, Fr Breen Pk, 10:15; Emo Celtic v Portlaoise AFC, N Culleton, Com Cen, 10:30; T&S United v St Aengus, J Griffin, Timahoe, 10:30; Emo Utd v Abbeyleix Utd, N Culleton, Com Cen, 11:15.

U-10 Central
Tullamore Utd v Portlaoise Tn, M Flanagan, Leah Victoria Pk, 09:45; Mucklagh v Birr Utd, B James, Charleville, 10:00; Tullamore Tn v Raharney Utd, M Flanagan, Leah Victoria Pk, 10:30; Killeigh v Clara Tn, R Tkaczyk, The Pond, 11:45; Walsh Island v Killeigh Utd, G Donogher, Walsh Island, 12:00

U-10 West
Birr Tn v Portumna Tn, E Dynan, Frank O Connell Pk, 09:45; Willow Pk v Kilbeggan SC, J O Connor, Willow Pk, 10:45; Banagher Utd v Frankford Utd, R Bond, Middle Rd, 11:15; Mullingar Ath v Tullamore Rvs, D Sweeney, Gainstown, 13:00; Mullingar Cubs v Clara Utd, D Sweeney, Gainstown, 13:45.

U-11 Major
St Aengus v Tullamore Tn, M Lee, Derrycanton, 10:30; Willow Pk v Mullingar Eagles, J O Connor, Willow Pk, 11:45; Emo Celtic v Kilbeggan SC, J Griffin, Com Cen, 12:00; Mullingar Hawks v Mountmellick Utd, D Sweeney, Gainstown, 12:15.

U-11 East
Portlaoise Rovers v Mountmellick Ath, K Conroy, Rosleighan Pk, 09:45; Portlaoise AFC v Abbeyleix Ath, B Conlon, Rosleighan Pk, 10:30; T&S United v Killeigh FC, J Griffin, Timahoe, 11:15; Clonaslee Utd v Mucklagh, S Comerford, Com Cen, 13:00.

U-11 West
Willow Pk v Birr Tn, J O Connor, Willow Pk, 10:00; Clara Tn v Tullamore Utd, P Kearns, Stanley O Hara Pk, 11:15; Banagher Utd v Frankford Utd, R Bond, Middle Rd, 12:00; Gallen Boys v Tullamore Rvs, D Nagle, Brosna Press Pk, 12:00; Kinnegad Juns v Portumna Tn, PJ Higgins, Lagan Pk, 12:45.

U-12 Major
Clara Tn v Portlaoise AFC, P Geoghegan, Stanley O Hara Pk, 10:15; Kilbeggan SC v Tullamore Tn, J Mc Crossan, The Land Lake, 11:15; T&S United v Portumna Tn, J Griffin, Timahoe, 12:00; Mullingar Kestrals v St Aengus, N Dempsey, Gainstown, 12:30; Emo Celtic v Mullingar Eagles, N Culleton, Com Cen, 14:00.

U-12 East
Tullamore Utd v Killeigh, T Cunningham, Leah Victoria Pk, 09:45; Clara Utd v Portlaoise Utd, P Geoghegan, Stanley O Hara Pk, 11:30; Kinnegad Dragons v Abbeyleix Ath, PJ Higgins, Lagan Pk, 13:30; Rosenallis v Rosenallis Rvs, G Donogher, The Grove, 14:15.

U-12 West
Rahanine v Raharney Raiders, M Murphy, Rochfordbridge, 10:00; Birr Tn v Kinnegad Tietans, M Kelly, Frank O Connell Pk, 12:00; Banagher Utd v Raharney Raptors, P Pardy, Middle Rd, 12:45.

U-13 Major
Mullingar Ath v Portumna Tn, N Dempsey, Gainstown, 11:15; Tullamore Tn v Mullingar Falcons, T Cunningham, Leah Victoria Pk, 12:15; Kilbeggan SC v Birr Tn, J Mc Crossan, The Land Lake, 12:30; Emo Celtic v Killeigh, N Culleton, Com Cen, 12:45.

U-13 East
Portlaoise AFC v Abbeyleix Ath, K Conroy, Rosleighan Pk, 11:30; Portlaoise Utd v T&S United, B Conlon, Rosleighan Pk, 13:00; Rosenallis v Emo Utd, G Donogher, The Grove, 15:20.

U-13 West
Mullingar Kestrals v Clara Tn, D Sweeney, Gainstown, 09:45; Mucklagh v Kinnegad, B James, Charleville, 10:45; Gallen Utd v Frankford Utd, D Nagle, Brosna Press Pk, 12:45.

U-14 Major
Mullingar Ath v Abbeyleix Ath, D Sweeney, Gainstown, 11:00; Tullamore Tn v Portlaoise AFC, T Cunningham, Leah Victoria Pk, 11:00; Killeigh v T&S United, S Comerford, The Pond, 11:15; Kinnegad Jnrs v Portumna Tn, PJ Higgins, Lagan Pk, 11:30.

U-14 East
Clara Tn v Mucklagh, J Scanlon, Stanley O Hara Pk, 09:45; Tullamore Utd v Emo Celtic, M Buckley, Leah Victoria Pk, 10:00; Mountmellick Utd v Portlaoise Utd, M Lee, Conor Davis Pk, 11:45.

U-14 West
Rahanine v Raharney Utd, M Murphy, Rochfordbridge, 11:15; Banagher Utd v Mullingar Tigers, P Pardy, Middle Rd, 11:30; Gallen Utd v Kilbeggan SC, M Murphy, Brosna Press Pk, 11:30; Grange Utd v Mullingar Pumas, Paul Malone, Grange, Mullingar, 11:45.

SFAI Subway U-15 cup
NDSL v MSL - Details TBC

U-15 East
Portlaoise AFC v St Aengus, K Conroy, Rosleighan Pk, 09:45.

U-15 Central
Mullingar Lions v Killeigh, N Dempsey, Gainstown, 09:45; Birr Utd v Mullingar Cougars, E Dynan, Frank O Connell Pk, 12:00.

U-15 West
St Josephs Red v St Josephs, J Cassidy, Bealnamulla, 11:00; Ballinahown v Templevilla, U Beaumont, Ballinahown, 11:00.

U-16 East
Killeigh v Clara Tn, S Comerford, The Pond, 09:45; Abbeyleix Ath v Emo Celtic, D Moran, Fr Breen Pk, 11:00; Portlaoise AFC v Tullamore Tn, B Conlon, Rosleighan Pk, 11:30.

U-16 West
Gallen Utd v Willow Pk, M Murphy, Brosna Press Pk, 10:00; Banagher Utd v East Galway Utd, P Pardy, Middle Rd, 10:00; Birr Tn v Mullingar Ath, E Dynan, Frank O Connell Pk, 10:30.

U-10/11 Girls
Birr Tn v Bealnamulla, M Kelly, Frank O Connell Pk, 10:00; Tullamore v Hodson Bay Celtic, M Flanagan, Leah Victoria Pk, 12:15; Clara v Killeigh, P Kearns, Stanley O Hara Pk, 12:30.

U-12 Girls
Kilbeggan SC v Mucklagh, J Mc Crossan, The Land Lake, 10:00; Bealnamulla v Hodson Bay Celtic, T Cormican, Bealnamulla, 10:30; Banagher Town v East Galway Utd, S Fogarty, Middle Rd, 11:15; Killeigh v Hodson Bay, R Tkaczyk, The Pond, 12:30; Tullamore Tn v Kinnegad Jnrs, T Cunningham, Leah Victoria Pk, 13:30.

U-14 Girls
Birr Tn v Mullingar Ath, M Kelly, Frank O Connell Pk, 10:45; Clara Tn v Mucklagh, J Scanlon, Stanley O Hara Pk, 11:00; Tullamore v East Galway Utd, M Buckley, Leah Victoria Pk, 11:30; Killeigh v Athlone Tn, R Tkaczyk, The Pond, 13:45.

U-16/17 Girls
Real FA Swans v Killeigh Utd, Paul Malone, Wilsons Hospital, 09:45; Kinnegad v Banagher Utd, PJ Higgins, Lagan Pk, 10:00; Athlone Tn v Birr Tn, P Tone, Athlone Town Stadium, 11:00; Clara Tn v Portlaoise AFC, J Scanlon, Stanley O Hara Pk, 12:15.

READ ALSO - Two wins for Portlaoise U-10 teams over the weekend