SOCCER - MSL Fixtures for December 9th and 10th

Rory Delaney

Reporter:

Rory Delaney

Email:

rory@leinsterexpress.ie

SOCCER - MSL Fixtures for December 9th and 10th

SATURDAY

U-9 East
Mucklagh v Clonaslee Utd, R Maher, Charleville, 09:45; Abbeyleix Utd v T&S United, D Moran, Fr Breen Pk, 10:00; Mountmellick Utd v Emo Celtic, M Lee, Conor Davis Pk, 11:45; Tullamore Utd v Abbeyleix Ath, M Flanagan, Leah Victoria Pk, 12:15.

U-9 West
Clara Tn v Kilbeggan SC, P Geoghegan, Stanley O Hara Pk, 10:00; Banagher Utd v Frankford Cel, R Bond, Middle Rd, 10:00; Clara Utd v Birr Tn, P Geoghegan, Stanley O Hara Pk, 10:45; Banagher Town v Frankford Utd, R Bond, Middle Rd, 10:45; Birr Utd v Gallen Utd, P Pardy, Frank O Connell Pk, 11:15.

U-10 East
T&S United v Abbeyleix Utd, M Kelly, Timahoe, 09:45; St Aengus v Emo Celtic, S Comerford, Derrycanton, 09:45; Portlaoise Rvs v Emo Utd, N Culleton, Rosleighan Pk, 09:45; Portlaoise AFC v Mountmellick Utd, E Dynan, Rosleighan Pk, 10:00; T&S Ath v Abbeyleix Ath, M Kelly, Timahoe, 10:30.

U-10 Central
Killeigh v Clara Tn, M Buckley, The Pond, 09:45; Tullamore Utd v Portlaoise Tn, M Flanagan, Leah Victoria Pk, 10:00; Tullamore Tn v Raharney Utd, M Flanagan, Leah Victoria Pk, 10:45; Mucklagh v Killeigh Utd, R Maher, Charleville, 10:45; Rosenallis v Walsh Island, S Comerford, The Grove, 13:30.

U-10 West
Birr Tn v Portumna Tn, P Pardy, Frank O Connell Pk, 10:30; Banagher Utd v Frankford Utd, R Bond, Middle Rd, 11:30; Mullingar Cubs v Clara Utd, D Sweeney, Gainstown, 13:15; Mullingar Ath v Tullamore Rvs, N Dempsey, Gainstown, 13:30.

U-11 Major
Kilbeggan SC v St Aengus, M Murphy, The Land Lake, 10:30; Gallen Utd v Tullamore Tn, B Kelly, Brosna Press Pk, 10:45; Mullingar Hawks v Mountmellick Utd, Paul Malone, Gainstown, 11:00; Mullingar Eagles v Emo Celtic, Paul Malone, Gainstown, 11:45.

U-11 East
Portlaoise Rovers v Clonaslee Utd, E Dynan, Rosleighan Pk, 10:45; Mucklagh v Portlaoise AFC, R Maher, Charleville, 11:45; Killeigh FC v Abbeyleix Ath, D Nagle, The Pond, 12:30; Mountmellick Ath v T&S United, M Lee, Conor Davis Pk, 12:30.

U-11 West
Gallen Boys v Birr Tn, B Kelly, Brosna Press Pk, 10:00; Willow Pk v Kinnegad Juns, J O Connor, Willow Pk, 11:00; Clara Tn v Tullamore Utd, P Geoghegan, Stanley O Hara Pk, 11:30; Tullamore Rvs v Portumna Tn, M Flanagan, Leah Victoria Pk, 11:30; Banagher Utd v Frankford Utd, R Bond, Middle Rd, 12:15.

SFAI Subway Cup U-12
Kilkenny v MSL, TBC, Kilkenny, TBC.

U-12 Major
Cara Tn v Portlaoise AFC, U Beaumont, Stanley O Hara Pk, 10:00; T&S United v Portumna Tn, M Kelly, Timahoe, 11:15; Emo Celtic v Mullingar Eagles, J Griffin, Com Cen, 12:45; St Aengus v Mullingar Kestrals, N Culleton, Derrycanton, 13:30.

U-12 East
Rosenallis v Rosenallis Rvs, S Comerford, The Grove, 09:45; Tullamore Utd v Killeigh, K Bryant, Leah Victoria Pk, 10:30; Kinnegad Dragons v Abbeyleix Ath, PJ Higgins, Lagan Pk, 11:15; Clara Utd v Portlaoise Utd, U Beaumont, Stanley O Hara Pk, 11:15.

U-12 West
Birr Tn v Kinnegad Tietans, B Conlon, Frank O Connell Pk, 10:00; Rahanine v Raharney Raiders, R Tkaczyk, Rochfordbridge, 10:00.

U-13 Major
Mullingar Falcons v Mullingar Ath, Paul Malone, Gainstown, 09:45; Kilbeggan SC v Birr Tn, M Murphy, The Land Lake, 11:30; Emo Celtic v Killeigh, J Griffin, Com Cen, 14:00.

U-13 East
Portlaoise AFC v Abbeyleix Ath, N Culleton, Rosleighan Pk, 10:30; Rosenallis v Emo Utd, S Comerford, The Grove, 11:00; Portlaoise Utd v T&S United, N Culleton, Rosleighan Pk, 11:45.

U-13 West
Gallen Utd v Frankford Utd, T Cunningham, Brosna Press Pk, 11:15; Mullingar Kestrals v Clara Tn, D Sweeney, Gainstown, 12:00; Mucklagh v Gallen Utd, C Mc Fadden, Charleville,
12:30.

Midland Shield U-14
Clane Utd v Portumna, TBC, Doctors Road, 12:30.

Midland Plate U-14
T&S United v Sallins Celtic, M Kelly, Timahoe, 12:30.

U-14 Major
Kinnegad Jnrs v Mullingar Ath, PJ Higgins, Lagan Pk, 10:00; Portlaoise AFC v Tullamore Tn, E Dynan, Rosleighan Pk, 13:00.

U-14 East
Tullamore Utd v Emo Celtic, B James, Leah Victoria Pk, 11:15; Mucklagh v Tullamore Utd, C Mc Fadden, Charleville, 11:15; Clara Tn v Portlaoise Utd, U Beaumont, Stanley O Hara Pk, 12:30.

U-14 West
Rahanine v Raharney Utd, R Tkaczyk, Rochfordbridge, 11:15; Banagher Utd v Birr Tn, S Fogarty, Middle Rd, 11:30; Grange Utd v Mullingar Pumas, D Mc Cormack, Grange, Mullingar, 12:00; Gallen Utd v Kilbeggan SC, T Cunningham, Brosna Press Pk, 12:30

Midland Plate U-15
Castlevilla v St Aengus, TBC, Castlevilla, 12:30.

U-15 East
Emo Celtic v Clonaslee Utd, J Griffin, Com Cen, 09:45; Rosenallis v Portlaoise AFC, S Comerford, The Grove, 12:15.

U-15 Central
Mullingar Lions v Kilbeggan SC, N Dempsey, Gainstown, 10:30; Birr Utd v Mullingar Cougars, B Conlon, Frank O Connell Pk, 11:15; Tullamore Tn v Raharney Utd, B James, Leah Victoria Pk, 12:30; Killeigh v Mucklagh, D Nagle, The Pond, 13:15.

U-15 West
St Francis v St Josephs Red, J Cassidy, Iona Park, 10:00; Mullingar Ath v Willow Pk, N Dempsey, Gainstown, 12:00; Ballinahown v Templevilla, B Kelly, Ballinahown, 12:00.

U-16 East
Tullamore Tn v Killeigh, B James, Leah Victoria Pk, 09:45; Abbeyleix Ath v Portlaoise Rovers, D Moran, Fr Breen Pk, 11:00; Emo Celtic v Clara Tn, J Griffin, Com Cen, 11:15; Portlaoise AFC v Rosenallis , E Dynan, Rosleighan Pk, 11:30.

U-16 West
Gallen Utd v Willow Pk, T Cunningham, Brosna Press Pk, 09:45; Banagher Utd v East Galway Utd, S Fogarty, Middle Rd, 10:00; Mullingar Cubs v St Francis, D Sweeney, Gainstown, 10:30; Birr Tn v Mullingar Ath, B Conlon, Frank O Connell Pk, 12:45.

U-10/11 Girls
Tullamore v Hodson Bay Celtic, K Bryant, Leah Victoria Pk, 09:45; Birr Tn v Bealnamulla, P Pardy, Frank O Connell Pk, 09:45; Clara v Killeigh, J Scanlon, Stanley O Hara Pk, 13:00.

U-12 Girls
Bealnamulla v Hodson Bay Celtic, T Cormican, Bealnamulla, 09:45; Mucklagh v Kilbeggan SC, C Mc Fadden, Charleville, 10:00; Killeigh v Hodson Bay, M Buckley, The Pond, 10:30; Tullamore Tn v Kinnegad Jnrs, K Bryant, Leah Victoria Pk, 11:45; Banagher Town v East Galway Utd, S Fogarty, Middle Rd, 12:45.

U-14 Girls
Bealnamulla v Portlaoise AFC, T Cormican, Bealnamulla, 11:45; Clara Tn v Mucklagh, J Scanlon, Stanley O Hara Pk, 11:45; Killeigh v Athlone Tn, M Buckley, The Pond, 11:45; Birr Tn v Mullingar Ath, P Pardy, Frank O Connell Pk, 12:00; Tullamore v East Galway Utd, K Bryant, Leah Victoria Pk, 13:00.

FAI Womens U-16 Cup
Birr Tn v Sallins Celtic, P Pardy, Frank O Connell Pk, 13:30.

U-16/17 Girls
Clara Tn v Banagher Utd, J Scanlon, Stanley O Hara Pk, 10:00; Real FA Swans v Killeigh Utd, D Mc Cormack, Wilsons Hospital, 10:00; Bealnamulla v Portlaoise AFC, T Cormican, Bealnamulla, 13:00; Killeigh v Kinnegad, D Nagle, The Pond, 14:45.
 
SUNDAY

SFAI Subway Cup U-12
MSL (B) v DDSL, TBC, MSL, TBC.

SFAI Subway U-13
MSL v DDSL, TBC, MSL, TBC.

SFAi Subway U-15
Wicklow v MSL, TBC, Wicklow, TBC.