MSL Fixtures - January 19 to 21

Sport Editor

Reporter:

Sport Editor

Email:

sport@leinsterexpress.ie

MSL Fixtures - January 19 to 21

Friday

FAI Womens U-16 Cup
Athlone Tn v Cregmore Claregalway FC. T Cormican, Athlone Town Stadium, 19:15.

Saturday

U-9 East
Rosenallis v Mountmellick Utd, N Culleton, The Grove, 09:45; T&S United v Abbeyleix Ath, K Conroy, Timahoe, 10:00; St Aengus v Mucklagh, B Conlon, Derrycanton, 10:45; Tullamore Utd v Abbeyleix Utd, M Flanagan, Leah Victoria Pk, 11:00; Emo Celtic v Clonaslee Utd, G Donogher, Com Cen, 12:00.

U-9 West
Birr Utd v Gallen Utd, P Pardy, Frank O'Connell Pk, 09:45; Frankford Utd v Clara Tn, P Kearns, Kilcormac, 10:00; Tullamore Tn V Banagher Town, M Flanagan, Leah Victoria Pk, 10:00; Portumna v Banagher Utd, T Murtagh, Marian Pk, 10:00; Frankford Cel v Clara Utd, P Kearns, Kilcormac, 10:45; Kilbeggan SC v Birr Tn, P Geoghegan, The Land Lake, 12:30.

U-10 East
Abbeyleix Utd v Abbeyleix Ath, D Moran, Fr Breen Pk, 10:00; Mountmellick Utd v Portlaoise Rvs, C McFadden, Conor Davis Pk, 10:00; St Aengus v Portlaoise AFC, B Conlon, Derrycanton, 10:00; Emo Utd v T&S United, G Donogher, TBC, 10:30; Emo Celtic v T&S Ath, G Donogher, Com Cen, 11:15.

U-10 Central
Walsh Island v Mucklagh, S Comerford, Walsh Island, 10:00; Birr Utd v Tullamore Tn, P Pardy, Frank O'Connell Pk, 10:30; Rosenallis v Killeigh Utd, N Culleton, The Grove, 10:30; Portlaoise Tn v Clara Tn, S Comerford, Rosleighan Pk, 10:45; Killeigh v Raharney Utd, R Maher, The Pond, 10:45.

U-10 West
Banagher Utd v Willow Pk, R Bond, Middle Rd, 10:00; Portumna Tn v Clara Utd, T Murtagh, Marian Pk, 10:45; Birr Tn v Mullingar Cubs, M Kelly, Frank O'Connell Pk, 11:15; Frankford Utd v Mullingar Ath, P Kearns, Kilcormac, 11:30.

U-11 Major
Willow Pk v Gallen Utd, M Murphy, Willow Pk, 10:00; Mountmellick Utd v Mullingar Eagles, C McFadden, Conor Davis Pk, 10:45; Gallen Utd v St Aengus, B James, Brosna Press Pk, 11:00; Mullingar Hawks v Tullamore Tn, D Sweeney, Gainstown, 13:45.

U-11 East
Killeigh FC v Clonaslee Utd, R Maher, The Pond, 10:00; Portlaoise Rovers v Portlaoise AFC, S Comerford, Rosleighan Pk, 10:00; Abbeyleix Ath v T&S United, D Moran, Fr Breen Pk, 10:45; Mountmellick Ath v Mucklagh, C McFadden, Conor Davis Pk, 11:30.

U-11 West
Birr Tn v Willow Pk, M Kelly, Frank O'Connell Pk, 09:45; Kinnegad Juns v Frankford Utd, PJ Higgins, Lagan Pk, 10:00; Clara Tn v Tullamore Rvs, U Beaumont, Stanley O'Hara Pk, 10:45; Banagher Utd v Tullamore Utd, R Bond, Middle Rd, 11:00; Portumna Tn v Gallen Boys, T Murtagh, Marian Pk, 11:30.

Midland U-12 Plate
Naas Utd v Portlaoise AFC, TBC, Naas Utd, 12:30.

U-12 Major
Kilbeggan SC v Emo Celtic, P Geoghegan, The Land Lake, 11:15; Mountmellick Utd v T&S United, C McFadden, Conor Davis Pk, 12:15; Portumna Tn v Tullamore Tn, T Murtagh, Marian Pk, 12:15; Mullingar Kestrals v Clara Tn, D Sweeney, Gainstown, 12:30; St Aengus v Mullingar Eagles, B Conlon, Derrycanton, 13:00.

U-12 East
Tullamore Utd v Abbeyleix Ath, U Beaumont, Leah Victoria Pk, 10:00; Kinnegad Dragons v Clara Utd, PJ Higgins, Lagan Pk, 10:45; Killeigh v Killeigh Utd, B Kelly, The Pond, 11:15; Rosenallis Rvs v Portlaoise Utd, N Culleton, The Grove, 12:45.

U-12 West
Rahanine v Banagher Utd, T Cunningham, Rochfordbridge, 10:00; Raharney Raptors V Kinnegad Titans, N Dempsey, Higginstown, 10:00; Raharney Raiders v Birr Tn, N Dempsey, Higginstown, 11:15.

SFAI Skechers Cup U-13
St Josephs Boys v Killeigh, TBC, Pearse Pk, 13:00.

Midland U-13 Shield
Newbridge Utd v Kilbeggan SC, TBC, Tougher Park, 14:00.

U-13 Major
Mullingar Falcons v Mullingar Ath, D McCormack, Gainstown, 09:45; Tullamore Tn v Portumna Tn, D Kiernan, Leah Victoria Pk, 11:15; Birr Tn v Mountmellick Utd, P Pardy, Frank O'Connell Pk, 11:15.

U-13 East
T&S United v Emo Utd, K Conroy, Timahoe, 10:45; Abbeyleix Ath v Rosenallis, D Moran, Fr Breen Pk, 11:30.

U-13 West
Frankford Utd v Clara Tn, P Kearns, Kilcormac, 12:15; Tullamore Utd v Kinnegad, D Kiernan, Leah Victoria Pk, 12:30; Mucklagh v Gallen Utd, R Tkaczyk, Charleville, 12:45.

Midland Plate U-14
Gallen Utd v Naas AFC Major, B James, Brosna Press Pk, 12:00.

U-14 Major
Abbeyleix Ath v Portlaoise AFC, D Moran, Fr Breen Pk, 11:30; T&S United v Tullamore Tn, K Conroy, Timahoe, 12:00; Kinnegad Jnrs v Mullingar Ath, PJ Higgins, Lagan Pk, 12:00; Portumna Tn v Killeigh, T Murtagh, Marian Pk, 13:30.

U-14 East
Mucklagh v Tullamore Utd, R Tkaczyk, Charleville, 11:30; Tullamore Utd v Clara Tn, M Buckley, Leah Victoria Pk, 11:30; Emo Celtic v Mountmellick Utd, G Donogher, Com Cen, 12:45.

U-14 West
Mullingar Tigers v Banagher Utd, D Sweeney, Gainstown, 10:00; Rahanine v Grange Utd, T Cunningham, Rochfordbridge, 11:30; Raharney Utd v Birr Tn, N Dempsey, Higginstown, 12:30.

Midland Plate U-15
St Aengus v Castlevilla, B Conlon, Derrycanton, 11:30.

U-15 Major
Portlaoise AFC v Tullamore Tn, S Comerford, Rosleighan Pk, 11:30.

U-15 Division 1
Portlaoise Utd v Rosenallis, E Dynan, Rosleighan Pk, 10:00; Emo Celtic v Clonaslee Utd, M Lee, Com Cen, 10:00.

U-15 Division 2
Mucklagh v Mountmellick Utd, R Tkaczyk, Charleville, 10:00; Templevilla v St Josephs, T Cormican, TP Hickey Pk, 11:00.

U-15 Central
Mullingar Lions v Kilbeggan SC, D McCormack, Gainstown, 11:00; Birr Utd v Mullingar Cougars, M Kelly, Frank O'Connell Pk, 12:00.

U-15 West
Mullingar Ath v Willow Pk, D McCormack, Gainstown, 12:30.

Midland Cup U-16
Emo Celtic v Rathangan, M Lee, Com Cen, 11:30.

U-16 Major
Portlaoise AFC v Killeigh, E Dynan, Rosleighan Pk, 11:30.

U-16 Division 1
Tullamore Tn v Banagher Utd, M Buckley, Leah Victoria Pk, 10:00; Gallen Utd v Kilbeggan SC, B James, Brosna Press Pk, 10:45; Rosenallis v Mullingar Cubs, N Culleton, The Grove, 11:15.

U-16 East
Clara Tn v Abbeyleix Ath, U Beaumont, Stanley O'Hara Pk, 11:30.

U-16 West
Willow Pk v East Galway Utd, M Murphy, Willow Pk, 11:00; St Francis v Birr Tn, J Cassidy, Iona Park, 12:30.

U-10/11 Girls
Clara v Bealnamulla, U Beaumont, Stanley O'Hara Pk, 10:00; Birr Tn v Tullamore, M Kelly, Frank O'Connell Pk, 10:30; Killeigh v Hodson Bay Celtic, R Maher, The Pond, 11:30.

U-12 Girls
Bealnamulla v Tullamore Tn, P Tone, Bealnamulla, 10:00; Kilbeggan SC v Kinnegad Jnrs, P Geoghegan, The Land Lake, 10:00; Banagher Town v Hodson Bay Celtic, D Nagle, Middle Rd, 10:00; East Galway Utd v Hodson Bay, S Fogarty, Kiltormer, 10:30; Killeigh v Mucklagh, B Kelly, The Pond, 12:30.

U-14 Girls
Mullingar Ath v Athlone Tn, D Sweeney, Gainstown, 11:15; Bealnamulla v Portlaoise AFC, P Tone, Bealnamulla, 11:30; East Galway Utd v Tullamore, S Fogarty, Kiltormer, 11:45; Birr Tn v Clara Tn, P Pardy, Frank O'Connell Pk, 12:30; Killeigh v Mucklagh, B Kelly, The Pond, 13:45.

FAI Womens U-16 Cup
Freebooters v Birr Tn, TBC, Kilkenny,
TBC.

U-16/17 Girls
Real FA Swans v Killeigh, Paul Malone, Wilsons Hospital, 10:30; Banagher Utd v Birr Tn, D Nagle, Middle Rd, 11:15; Bealnamulla v Portlaoise AFC, P Tone, Bealnamulla, 12:45; Kinnegad v Killeigh Utd, PJ Higgins, Lagan Pk, 13:15.

Sunday

SFAI Subway U-15
DDSL v MSL, TBC, Abbotstown, 12:00.