MSL Fixtures - May 1 to May 7

Rory Delaney

Reporter:

Rory Delaney

Email:

rory@leinsterexpress.ie

MSL Fixtures - May 1 to May 7

Here are all of this week's MSL fixtures.

Tuesday

MSL Boys U-9 Cup Semi final
Frankford Cel v Tullamore Tn, M Kelly, Kilcormac, 19:00;

MSL U-9 East
Mucklagh v T&S United, B James, Charleville, 18:45; Tullamore Utd v Emo Celtic, M Flanagan, Leah Victoria Pk, 18:45; Mountmellick Utd v Rosenallis, N Culleton, Conor Davis Pk, 19:00;

MSL U-9 West
Birr Tn v Clara Tn, T Murtagh, Frank O'Connell Pk, 18:30;

MSL U-11 Boys Cup
Willow Pk v Mullingar Eagles, P Tone, Willow Pk, 19:15; Gallen Utd v Mullingar Hawks, D Nagle, Brosna Press Pk, 19:30;

MSL U-11 West
Kinnegad Juns v Frankford Utd, Paul Malone, Lagan Pk, 18:45; Gallen Boys v Tullamore Rvs, D Nagle, Brosna Press Pk, 18:45; Clara Tn v Tullamore Utd, P Kearns, Stanley O'Hara Pk, 19:30;

MSL U-13 Mark Casey Cup
Kilbeggan SC v Mullingar Ath, N Dempsey, The Land Lake, 19:30;

MSL Boys U-13 Shield
Rosenallis v Mullingar Kestrals, C McFadden, The Grove, 19:15; Mucklagh v Gallen Utd, B James, Charleville, 19:30;

MSL Boys U-13 Bowl
Emo Utd v T&S United, G Donogher, Com Cen, 18:30; Kinnegad v Clara Tn, Paul Malone, Lagan Pk, 19:30;

MSL U-13 Major
Emo Celtic v Tullamore Tn, G Donogher, Com Cen, 19:45;

MSL U-13 West
Tullamore Utd v Clara Tn, M Buckley, Leah Victoria Pk, 19:00;

MSL U-15 Shield
Birr Tn v Emo Celtic, T Murtagh, Frank O'Connell Pk, 19:15;

MSL U-15 Major
Tullamore Tn v Portlaoise AFC, T Cunningham, Leah Victoria Pk, 19:00;

MSL U-15 Div 2
Templevilla v St Josephs, J McCrossan, TP Hickey Pk, 19:00

MSL Boys U-16 Lennon Cup Semi Final
Emo Celtic v Abbeyleix Ath, TBC, Com Cen, 19:30;

MSL U-16 Major
Killeigh v St Francis, S Comerford, The Pond, 19:00; Emo Celtic v Abbeyleix Ath, N Culleton, Com Cen, 19:30;

MSL U-16 Div 1
Banagher Utd v Kilbeggan SC, TBC, Middle Rd, 19:00;

MSL Girls U-12 Cup Semi finals
Bealnamulla v Hodson Bay Celtic, T Cormican, Bealnamulla, 19:00;
 
Wednesday

MSL U-10 Central
Rosenallis v Birr Utd, N Culleton, The Grove, 18:45;

MSL U-10 West
Birr Tn v Clara Utd, M Kelly, Frank O'Connell Pk, 19:30;

MSL Boys U-12 Cup
Mountmellick Utd v Emo Celtic, C McFadden, Conor Davis Pk, 19:00; Rosenallis v Tullamore Tn, N Culleton, The Grove, 19:30;

MSL Boys U-12 Shield
Kinnegad Tietans v Killeigh, N Dempsey, Lagan Pk, 19:15; Abbeyleix Ath v St Aengus, G Donogher, Fr Breen Pk, 19:15;

MSL U-12 Major
Mullingar Kestrals v Portlaoise AFC, D McCormack, Gainstown, 19:15;

MSL U-14 Major
Tullamore Tn v Portlaoise AFC, T Cunningham, Leah Victoria Pk, 19:15;

MSL U-12 Girls
Killeigh v Hodson Bay, R Tkaczyk, The Pond, 19:15;

MSL Girls U-14 Shield
East Galway Utd v Mullingar Ath, D Nagle, Kiltormer, 19:30;

MSL U-16/17 Girls
Clara Tn v Banagher Utd, T Murtagh, Middle Rd, 19:00; Banagher Utd v Clara Tn, T Murtagh, Middle Rd, 19:00; Real FA Swans v Athlone Tn, D Sweeney, Wilsons Hospital, 19:15;
 
Thursday

MSL U-9 East
Rosenallis v St Aengus, G Donogher, The Grove, 19:00; T&S United v Tullamore Utd, D Moran, Timahoe, 19:15;

MSL U-9 West
Clara Tn v Birr Utd, P Kearns, Stanley O'Hara Pk, 18:45; Kilbeggan SC v Tullamore Tn, T Cunningham, The Land Lake, 18:45;

MSL Boys U-10 Terry Hilliard Cup
Walsh Island v T&S United, R Tkaczyk, Walsh Island, 19:15; Clara Tn v Portlaoise Tn, P Kearns, Stanley O'Hara Pk, 19:30;

MSL U-11 West
Birr Tn v Frankford Utd, M Kelly, Frank O'Connell Pk, 18:45;

MSL U-13 Mark Casey Cup
Tullamore Tn v Frankford Utd, B James, Leah Victoria Pk, 19:00;

MSL Boys U-13 Shield
Emo Utd v Abbeyleix Ath, N Culleton, TBC, 19:00;

MSL U-13 Major
Killeigh v Kilbeggan SC, S Comerford, The Pond, 18:15; Mullingar Ath v Emo Celtic, D McCormack, Gainstown, 19:30;

MSL U-15 Shield
Mullingar Cougars v St Josephs Red, N Dempsey, Gainstown, 18:00; Birr Utd v Mucklagh, P Pardy, Frank O'Connell Pk, 19:00; Rosenallis v Portlaoise Utd, G Donogher, The Grove, 19:30;

MSL Boys U-15 Plate
Mullingar Lions v Templevilla, D Sweeney, Gainstown, 19:00

MSL U-15 Major
St Francis v Portlaoise AFC, P Tone, Iona Park, 19:00;

MSL U-15 Central
Kilbeggan SC v Tullamore Tn, T Cunningham, The Land Lake, 19:30;

MSL U-12 Girls
Hodson Bay Celtic v Kinnegad Jnrs, P Tone, Hodson Bay, 19:15;

MSL Girls U-14 Cup Semi Final
Athlone Tn v Killeigh, J O'Connor, Athlone Town Stadium, 19:00;

MSL U-16/17 Girls
Killeigh Utd v Birr Tn, S Comerford, The Pond, 19:30;
 
Friday

MSL U-9 West
Clara Utd v Gallen Utd, P Geoghegan, Stanley O'Hara Pk, 19:00;

MSL U-11 Boys Shield
Frankford Utd v Abbeyleix Ath, T Murtagh, Kilcormac, 19:30;

MSL Boys U-12 Cup
Emo Celtic v Mountmellick Utd, N Culleton, Com Cen, 19:00;

MSL U-12 East
Killeigh Utd v Rosenallis Rvs, B James, The Pond, 18:15;

MSL Boys U-16 Lennon Cup Semi Final
St Francis v Mullingar Ath, J Cassidy, Iona Park, 19:00;

Saturday

MSL Boys U-9 Cup Semi Final
Tullamore Tn v Frankford Cel, M Flanagan, Leah Victoria Pk, 10:00;

MSL Boys U-9 Plate Semi Final
Rosenallis v Clara Tn, S Comerford, The Grove, 10:00; Mucklagh v Portumna, R Maher, Charleville, 11:00;

MSL U-9 East
St Aengus v Tullamore Utd, B Conlon, Derrycanton, 12:45;

MSL Boys U-10 Terry Hilliard Cup
Kilbeggan SC v Mullingar Cubs, M Buckley, The Land Lake, 10:00;

MSL U-10 Boys Shield Semi Final
Mullingar Ath v Emo Celtic, D McCormack, Gainstown, 11:15; Killeigh v Rosenallis, R Tkaczyk, The Pond, 12:45;

MSL U-10 Boys Plate Final
Portumna Tn v Killeigh Utd, M Flanagan, Leah Victoria Pk, 11:00;

MSL U-11 Boys Shield
Tullamore Tn v Kinnegad Juns, M Flanagan, Leah Victoria Pk, 11:00;

MSL Boys U-11 Trophy
Portlaoise AFC v Portlaoise Rovers, D Moran, Rosleighan Pk, 10:30;

MSL U-11 Major
Mullingar Hawks v Willow Pk, D Sweeney, Gainstown, 10:30;

MSL U-11 West
Kinnegad Juns v Willow Pk, Paul Malone, Lagan Pk, 10:30;

MSL Boys U-12 Cup
Portumna Tn v Mullingar Kestrals, S Fogarty, Marian Pk, 10:30;

MSL U-12 Major
Portumna Tn v Mullingar Kestrals, TBC, Marian Pk, TBC; Kilbeggan SC v St Aengus, M Buckley, The Land Lake, 11:00;

MSL U-13 Mark Casey Cup
Mullingar Ath v Kilbeggan SC, D McCormack, Gainstown, 10:00;

MSL U-13 Boys Plate
Abbeyleix Ath v Mullingar Kestrals, B Conlon, Fr Breen Pk, 11:00;

MSL U-13 Major
Killeigh v Birr Tn, R Tkaczyk, The Pond,
10:00;

MSL U-13 East
Emo Utd v Rosenallis, N Culleton, TBC,
10:00;

MSL Boys U-14 Stokes Cup Semi Final
Mullingar Ath v Mountmellick Utd, D Sweeney, Gainstown, 11:15; Portlaoise AFC v Kinnegad Jnrs, D Moran, Rosleighan Pk, 11:15;

MSL Boys U-14 Shield
Portumna Tn v Emo Celtic, S Fogarty, Marian Pk, 11:45;

MSL Boys U-14 Plate Final
Portlaoise Utd v Rahanine, T Murtagh, Leah Victoria Pk, 11:00;

MSL Boys U-15 Ski Lowry Cup Final
Mullingar Ath v Portlaoise AFC, M Kelly, Leah Victoria Pk, 14:30;

MSL U-15 Shield
Emo Celtic v Birr Tn, N Culleton, Com Cen, 11:15; Mucklagh v Birr Utd, T Cunningham, Charleville, 11:30;

MSL Boys U-15 Plate
St Josephs v Raharney Utd, J Cassidy, Bealnamulla, 11:00;

MSL U-15 Major
Tullamore Tn v St Francis, B James, Leah Victoria Pk, 09:45;

MSL Boys U-16 Shield
Rosenallis v Clara Tn, S Comerford, The Grove, 10:45

MSL Girls U-12 Cup Semi finals
Hodson Bay Celtic v Bealnamulla, P Tone, Hodson Bay, 10:00;

MSL U-12 Girls
Mucklagh v Killeigh, T Cunningham, Charleville, 10:00; Kinnegad Jnrs v Hodson Bay, Paul Malone, Lagan Pk, 11:30;

MSL U-14 Girls
Tullamore v Bealnamulla, B James, Leah Victoria Pk, 11:15; Killeigh v East Galway Utd, G Donogher, The Pond, 13:00;

MSL Girls U-16/17 Cup Final
Athlone Tn v Birr Tn, M Buckley, Leah Victoria Pk, 12:30;

MSL U-16/17 Girls
Killeigh Utd v Real FA Swans, R Tkaczyk, The Pond,11:15; Killeigh v Portlaoise AFC, G Donogher, The Pond, 14:15.

Monday

MSL Boys U-9 Shield Final
Birr Tn v Tullamore Utd, J O'Connor, Kilcormac, 11:30

MSL U-9 East
St Aengus v Mucklagh, P Pardy, Derrycanton, 10:30; Rosenallis v Abbeyleix Utd, G Donogher, The Grove, 11:00;

MSL U-9 West
Clara Tn v Banagher Utd, L Buckley, Stanley O'Hara Pk, 11:00;

MSL U-10 Boys Shield Semi Final
Emo Celtic v Mullingar Ath, J Griffin, Com Cen, 10:30; Rosenallis v Killeigh, G Donogher, The Grove, 12:00;

MSL U-10 Central
Raharney Utd v Killeigh Utd, D Sweeney, Higginstown, 10:30;

MSL U-11 Boys Cup
Mullingar Eagles v Willow Pk, N De mpsey, Gainstown, 11:00;

MSL U-11 Boys Plate Final
Tullamore Utd v Clonaslee Utd, P Kearns, Kilcormac, 12:30;

MSL U-11 Boys Shield
Kinnegad Juns v Tullamore Tn, T Cunningham, Lagan Pk, 10:30;

MSL Boys U-11 Trophy
Killeigh v Abbeyleix Ath, B James, The Pond, 12:30;

MSL Boys U-11 Bowl
Mucklagh v T&S United, M Flanagan, Charleville, 11:00;

MSL Boys U-12 Cup
Mullingar Kestrals v Portumna Tn, N Dempsey, Gainstown, 12:00;

MSL Boys U-12 Shield
St Aengus v Abbeyleix Ath, P Pardy, Derrycanton, 11:15;

MSL Boys U-12 Plate Final
Portlaoise Utd v Mullingar Hawks, D Nagle, Kilcormac, 12:30;

MSL U-13 Mark Casey Cup
Frankford Utd v Tullamore Tn, M Kelly, Kilcormac, 10:30;

MSL Boys U-13 Shield
Clara Tn v Tullamore Utd, TBC, Stanley O'Hara Pk, TBC.

MSL U-13 Major
Killeigh v Emo Celtic, B James, The Pond, 10:00;

Midland Cup U-14
Killeigh v Mullingar Ath, B James, The Pond, 11:15;

MSL Boys U-14 Stokes Cup Semi Final
Kinnegad Jnrs v Portlaoise AFC, T Cunningham, Lagan Pk, 11:30;

MSL Boys U-14 Shield
Emo Celtic v Portumna Tn, J Griffin, Com Cen, 11:30;

MSL U-14 East
Tullamore Utd v Portlaoise Utd, R Tkaczyk, Leah Victoria Pk, 11:00;

MSL Boys U-15 Plate
Raharney Utd v St Josephs, D Sweeney, Higginstown, 11:30;

MSL U-15 West Play Off
Mullingar Ath v St Francis, D Kiernan, Athlone Town Stadium, 12:30;

MSL Boys U-16 Lennon Cup Semi Final
Abbeyleix Ath v Emo Celtic, D Moran, Fr Breen Pk, 10:30;

MSL Boys U-16 Shield
Clara Tn v Rosenallis, L Buckley, Stanley O'Hara Pk, 11:30;

MSL U-16 West Play Off
Willow Pk v St Francis, T Cormican, Athlone Town Stadium, 14:15;

MSL Girls U-10/11 Cup final
Bealnamulla v Clara, S Fogarty, Athlone Town Stadium, 10:00;

MSL Girls U-10/11 Shield Final
Birr Tn v Tullamore, S Fogarty, Athlone Town Stadium, 11:00;

MSL Girls U-12 Shield Final
Kilbeggan SC v Kinnegad Jnrs, T Cormican, Athlone Town Stadium, 11:00;

MSL U-14 Girls
Birr Tn v Mullingar Ath, TBC, Frank O Connell Pk, TBC; Killeigh v Portlaoise AFC, G Donogher, The Pond, 13:15;

MSL Girls U-16/17 Shield
Killeigh Utd v Banagher Utd, G Donogher, The Pond, 14:30;