CCFL Fixtures - May 1 to May 7

Rory Delaney

Reporter:

Rory Delaney

Email:

rory@leinsterexpress.ie

CCFL Fixtures - May 1 to May 7

Tuesday

All games at 7.00 unless stated

U-17 Premier Division
Melview FC v Willow Park, Wanderers Park Longford, Midlands; Tullamore Town v Clara Town, Leah Victoria Park Tullamore, Offaly

Wednesday

All games at 7.00pm unless stated

Senior Division
Monksland Utd A v Clara Town A, Cushla Park, Monksland, Midlands.

Division 1
Towerhill Rovers v Mountmellick Utd, Leisure Centre, Portlaoise, Offaly.

Division 2
FC Killoe v Clonown Rovers, The Mall Complex, Longford, Midlands.

Division 3
Derry Rovers B v Geashill AFC, 800, Brians Park, Edenderry, Offaly; St Carthages Ath v Monksland Utd B, Community Centre, Boora, Midlands.

Division 4
St. Cormacs Athletic v Clonmore Utd, Cultree, Broughal Road, Kilcormac, Midlands,Rosenallis B v Riverside FC, The Grove, Rosenallis, Offaly

Saturday

All games at 2.30 unless stated

U-17 Cup Semi Final
Melview FC v Willow Park, Wanderers Park Longford, Midlands.

U-19 Cup Semi Final
Birr Town v Emo Celtic/Edenderry Town, Frank O’Connell Park Birr, Midlands.

U-17 Premier Division
Tullamore Town v Portlaoise, Leah Victoria Park Tullamore, Offaly.

Michael Dolan Division 1 Cup Semi Finals
Grange United v Mountmellick United, 6.00, Stanley O’Hara Park Clara, Offaly; Camlin United v Walsh Island Shamrocks, 6.00, Willow Park Athlone, Midlands.

Division 4 Cup Final
Rosenallis B v St Cormacs Ath, 6.30, Frank O’Connell Park Birr, Offaly.

Division 1 Saturday
U.C.L. Harps v Ballymahon AFC, Lough Gowna, Midlands. Idle Castlepollard Celtic

Sunday

All games at 11.00 unless stated

Paddy Cotter Cup Final
Derry Rovers v Monksland Utd, 12.00, Leah Victoria Park, Tullamore, Midlands.

CCFL Shield Semi Final
St Aengus v Ballinahown B, Frank O’Connell Park, Birr, Offaly.

Senior Division
Mullingar Town v Birr Town A, Dalton Park, Mullingar, Midlands; Ballinahown A v Tullamore Town, Sportspark, Ballinahown, Offaly; Willow Park v Clara Town A, Willow Park, Athlone, Midlands; Idle Clonaslee Utd

Division 1
Towerhill Rovers v Coolraine, 2.00, Leisure Centre, Portlaoise, Offaly; Portlaoise Shamrocks v Gentex, Leisure Centre, Portlaoise, Offaly; Idle Horseleap Utd.

Division 2
Birr Town B v Stradbally Town, 12.00, Frank O'Connell Park, Birr, Offaly; Moate Celtic v Clonown Rovers, Community College, Moate, Midlands; Highfield Utd v FC Killoe, 12.00, Burkes Hill, Birr, Midlands; Gallen Utd v O’Moore FC, Brosna Press Park Ferbane, Offaly; Idle Kinnegad Juniors.

Division 3
St Carthages Ath v BBC Utd, Community Centre, Boora, Offaly; Monksland Utd B v Banagher Utd, Cushla Park, Monksland, Athlone, Midlands.

Division 4
Riverside FC v Kenagh Utd, Riverside AFC Park, Clonboniffe Road, Belmont, Midlands

Monday

All games at 2.30pm

CCFL Youths Cup Semi Final
Stradbally Town v Willow Park, The Lawn Stradbally, Offaly.

U-17 Premier Division
Melview FC v Tullamore Town, Wanderers Park Longford, Midlands.