MSL Fixtures - October 4 to 7

Sport Editor

Reporter:

Sport Editor

Email:

sport@leinsterexpress.ie

SOCCER - MSL Fixtures for a bumper St Patrick's Day weekend

Thursday

SFAI Sketchers Cup U-13 R2
Mullingar Ath Eagles v Clara; N Dempsey; Gainstown; 18:00;
 
Saturday

MSL U-8
Mucklagh v Birr Tn; NO Ref - 5v5; Charleville; 10:30; Clonaslee Utd v Walsh Island; NO Ref - 5v5; Com Cen; 12:15; Abbeyleix v Emo Cel; NO Ref - 5v5; Fr Breen Pk; 13:00;

MSL U-9 East
Emo Rovers v Abbeyleix; NO Ref - 5v5; Com Cen; 11:30; Emo Cel v Abbeyleix Utd; NO Ref - 5v5; Com Cen; 11:30; St Aengus Utd v T&S Rvs; NO Ref - 5v5; Derrycanton 13:30; St Aengus v Emo Utd; NO Ref - 5v5; Derrycanton 13:30;

MSL U-9 West 1
Frankford v Birr Tn; NO Ref - 5v5; Kilcormac; 11:00; Clara v Tullamore Tn; NO Ref - 5v5; Stanley O'Hara Pk; 13:15; Kilbeggan SC v Mucklagh; NO Ref - 5v5; The Land Lake; 14:00;

MSL U-9 West 2
Frankford Rvs v Birr Rvs; NO Ref - 5v5; Kilcormac; 11:00; Frankford Cel v Birr Utd; NO Ref - 5v5; Kilcormac; 11:00; Clara Utd v Tullamore Utd; NO Ref - 5v5; Stanley O'Hara Pk; 12:30;

MSL U-10 Major
Birr Tn v Mountmellick; M Kelly; Frank O'Connell Pk; 10:00; Banagher v Clara; T Murtagh; Middle Rd; 10:00; Frankford v Tullamore Tn; A Looney; Kilcormac; 10:00; Mullingar Ath Lions v Tullamore Utd; N Dempsey; Gainstown; 10:00;

MSL U-10 East 1
T&S v Emo Cel; G Donogher; Timahoe; 11:00; Abbeyleix Utd v Killeigh Utd; D Moran; Fr Breen Pk; 13:30; Abbeyleix v Killeigh; D Moran; Fr Breen Pk; 14:30;

MSL U-10 East 11
Clonaslee Utd v Portlaoise Tn; K Dunne; Com Cen; 10:00; St Aengus v Killeigh Rvs; P Pardy; Derrycanton; 11:00; Killeigh Wdrs v Rosenallis; C McFadden; The Pond; 12:30;

MSL U-10 West
Raharney Cel v Clara Utd; D McCormack; Higginstown; 09:45; Kilbeggan SC v Birr Utd; D Sweeney; Streamstown; 10:30; Gallen Utd v Willow Pk; A Looney; Brosna Press Pk; 11:30; Raharney Utd v Banagher Tn; D McCormack; Higginstown; 13:30; Portumna v Frankford Cel; D Nagle; Marian Pk; 14:15;

MSL U-11 Major East
Emo Utd v Emo; N Culleton; Com Cen; 10:00; T&S v Walsh Island Shamrocks; G Donogher; Timahoe; 13:00; Portlaoise v Abbeyleix; S Comerford; Rosleighan Pk; 14:15;

MSL U-11 East 1
St Aengus v Emo Rovers; P Pardy; Derrycanton; 10:00; T&S Rvs v Portlaoise Rvs; G Donogher; Timahoe; 12:00; Portlaoise Tn v Abbeyleix Utd; J Griffin; Rosleighan Pk; 14:00;

MSL U-11 Major West
Clara v Tullamore Tn; M Buckley; Stanley O'Hara Pk; 09:45; Willow Pk; v Mullingar Ath; J O'Connor; Willow Pk; 10:00; Mullingar Ath Cubs v Frankford; N Dempsey; Gainstown;11:00;

MSl U-11 West 1
Birr Utd v Mucklagh; E Dynan; Frank O'Connell Pk; 10:00; Birr Tn v Mucklagh Rvs; M Kelly; Frank O'Connell Pk; 11:00; Portumna v Banagher; D Nagle; Marian Pk; 13:15;

MSL U-11 West 11
Kilbeggan SC v Kinnegad; D Sweeney; Streamstown; 09:30; Clara Utd v Tullamore Utd; M Buckley; Stanley O'Hara Pk; 10:45;

SFAI Sketchers Cup U-12 R2
Ballyowen Cel v Tullamore Tn; TBC; Griffeen Valley Pk; 11:00; Birr Tn v Kilcock Cel; E Dynan; Frank O'Connell Pk; 11:30; Mountmellick v Kinnegad; M Lee; Conor Davis Pk; 11:30; Portlaoise AFC v Athy Tn; S Comerford; Rosleighan Pk; 11:30; Abbeyleix v Derry Rvs; D Moran; Fr Breen Pk; 12:15; Arlington v Mullingar Ath Hawks; TBC; Arlington; 12:15; Caragh Cel v Portumna; TBC; Caragh Cel; 12:15; Willow Pk; v Kilcullen AFC; J O'Connor; Willow Pk; 12:30; Mullingar Ath Eagles v Arklow Tn; M Feery; Gainstown; 14:00;

MSL U-12 East
Clonaslee Utd v Portlaoise Utd; K Dunne; Com Cen; 11:00; Emo v Portlaoise Tn; N Culleton; Com Cen; 11:00; St Aengus v Killeigh; P Pardy; Derrycanton; 12:00;

MSL U-12 West
Tullamore Utd v Clara; T Cunningham; Leah Victoria Pk; 9:30; Banagher v Frankford; T Murtagh; Middle Rd; 11:00; Willow Cel v Gallen Bhoys; J O'Connor; Willow Pk; 11:15; Kilbeggan SC v Mullingar Ath Kestrals; D Sweeney; Streamstown; 11:30;

SFAI Sketchers Cup U-13 R2
Derry Rvs v Tullamore Utd; TBC; Brians Pk; 11:00; Portumna v Mountmellick; D Nagle; Marian Pk; 12:00; Tullamore Tn v Tallagh Tn; T Cunningham; Leah Victoria Pk; 12:00; Portumna v Monasterevin; D Nagle; Marian Pk; 12:00; Athy Tn v Abbeyleix; TBC; Athy Tn P1; 12:30; Kildare Tn v Portlaoise AFC; TBC; Kildare Tn; 12:30; Mullingar Ath Kestrals v Killeigh; M Feery; Gainstown; 15:15;

MSL U-13 East
T&S v Portlaoise Ath; G Donogher; Timahoe; 09:45; Abbeyleix v Tullamore Utd; D Moran; Fr Breen Pk; 09:45; Killeigh Utd v Emo; C McFadden; The Pond; 09:45;

MSL U-13 West
Kinnegad Tietans v Clara Utd; R Tkaczyk; Lagan Pk; 09:45; Raharney Utd v Rahanine; D McCormack; Higginstown; 12:15;

SFAI Sketchers Cup U-14 R2
Portlaoise AFC v Tullamore Tn; S Comerford; Rosleighan Pk; 10:00; Emo Cel v Aughrim Rangers; N Culleton; Com Cen; 12:30; Mullingar Ath v Caragh Cel; M Feery; Gainstown; 12:30; Mucklagh v Kilcullen AFC; K Bryant; Charleville; 13:00; Mullingar Ath Kestrals v Rathangan; N Dempsey; Gainstown; 15:00;

MSL U-14 Major
Kilbeggan SC v Killeigh; D Sweeney; Streamstown; 12:45;

MSL U-14 Div 1
Tullamore Utd v Emo Utd; T Cunningham; Leah Victoria Pk; 10:45; Kinnegad v T&S; R Tkaczyk; Lagan Pk; 11:00; Abbeyleix v Gallen Utd; D Moran; Fr Breen Pk; 11:00;

SFAISketchers Cup U-15 R2
Monasterevin v Emo Cel; TBC; Monastrevin; TBC; Sallins Celtic v St Josephs; TBC; Sallins Celtic; TBC; Mullingar Ath v Tullamore Tn; N Dempsey; Gainstown; 12:00; BBC Utd v Portlaoise AFC; TBC; BBC Utd; 12:30; Portlaoise Utd v Prosperous Utd; S Comerford; Rosleighan Pk; 12:45; Edenderry Tn v Kinnegad; TBC; Edenderry Tn; 14:30;

MSL U-15 East
Killeigh v Mucklagh; C McFadden; The Pond; 11:00; Clara v Abbeyleix; M Buckley; Stanley O'Hara Pk; 11:45;

MSL U-15 West
Rahanine v Mullingar Ath Tigers; M Feery; Rochfordbridge; 10:00; Portumna v Kilbeggan SC; D Nagle; Marian Pk; 10:30;

SFAI Sketchers U-16 Cup R2
St Josephs Red v Park Cel; P Tone; Clonown; 12:00; Prosperous Utd v Portlaoise AFC; TBC; Prosperous Utd; 12:30; Birr Tn v Clane Utd; E Dynan; Frank O'Connell Pk; 13:00; Mullingar Ath Pumas v Dalkey Utd; N Dempsey; Gainstown; 13:30; St Francis v Mullingar Ath Tigers; P Tone; Iona Park; 14:30;

MSL U-16 East
Portlaoise Utd v Mucklagh; J Griffin; Rosleighan Pk; 10:30; Birr Utd v Emo; M Kelly; Frank O'Connell Pk; 12:00;

MSL U-16 West
Raharney Utd v Banagher; D McCormack; Higginstown; 10:45;

MSL U-10/11 Girls
Hodson Bay Aces (10) v Killeigh; D Kiernan; Hodson Bay; 10:00; Clara v Tullamore Tn; S Wolfe; Stanley O'Hara Pk; 10:00; Mountmellick v Real FA Swans; M Lee; Conor Davis Pk; 10:30; Hodson Bay Belles v Killeigh Utd; D Kiernan; Hodson Bay; 11:00; Bealnamulla v Kinnegad; D Kiernan; Cushla Pk; 12:15;

MSL U-12 Girls
Clara v Bealnamulla; S Wolfe; Stanley O'Hara Pk; 11:00; Portlaoise v Real FA Swans; J Griffin; Rosleighan Pk; 11:30;

MSL U-13 Girls
Mucklagh v Hodson Bay Celtic; K Bryant; Charleville; 11:30; Bealnamulla v Tullamore Tn; B Kelly; Bealnamulla; 13:00; Killeigh v Kilbeggan SC; R Maher; The Pond; 15:30;

MSL U-14 Girls
Portlaoise v Banagher; J Griffin; Rosleighan Pk; 12:45; Kinnegad v East Galway Utd; R Tkaczyk Lagan Pk; 13:45;

MSL U-15 Girls
Bealnamulla v Clara; B Kelly; Bealnamulla; 10:00; Killeigh v Athlone Tn; R Maher; The Pond; 14:00;

MSL Girls U-17
Bealnamulla v Clara; B Kelly; Bealnamulla; 11:30; Kinnegad v Portlaoise; R Tkaczyk; Lagan Pk; 12:15; Killeigh v Birr Tn; R Maher; The Pond; 12:30;
 
Sunday

SFAI Subway U-13
Wexford SL v MSL; TBC; Wexford; 14:00;

SFAI Sketchers Cup U-12 R2
Killeigh v Aughrim Rangers; R Maher; The Pond; 11:00;

SFAI Sketchers Cup U-13 R2
Birr Tn v Rosenallis; T Murtagh; Frank O'Connell Pk; 11:00;

SFAi Sketchers Cup U-15 R2
Beechwood v Mountmellick; TBC; Beechwood; 12:30;