SOCCER - MSL Fixtures for a bumper St Patrick's Day weekend

Sport Editor

Reporter:

Sport Editor

Email:

sport@leinsterexpress.ie

SOCCER - MSL Fixtures for a bumper St Patrick's Day weekend

SATURDAY

MSL U-9 West
Frankford Cel v Gallen Utd, P Kearns, Kilcormac, 10:00; Birr Utd v Banagher Utd, P Pardy, Frank O'Connell Pk, 10:00; Birr Tn v Banagher Town, T Murtagh, Frank O'Connell Pk, 10:00; Frankford Utd v Tullamore Tn, P Kearns, Kilcormac, 10:45; Portumna v Clara Tn, M Kelly, Marian Pk, 10:45.

MSL U-10 East
Emo Celtic v Mountmellick Utd, S Comerford, Com Cen, 10:00.

MSL U-10 Central
Portlaoise Tn v Rosenallis, K Conroy, Rosleighan Pk, 10:00; Birr Utd v Clara Tn, P Pardy, Frank O'Connell Pk, 10:45; Killeigh Utd v Walsh Island, C McFadden, The Pond, 12:30; Raharney Utd v Mucklagh, D Sweeney, Higginstown, 12:30.

MSL U-10 West
Clara Utd v Frankford Utd, D Kiernan, Stanley O'Hara Pk, 10:00; Portumna Tn v Birr Tn, M Kelly, Marian Pk, 10:00.

MSL U-11 Major
Mullingar Hawks v Mullingar Eagles, D McCormack, Gainstown, 10:00.

MSL U-11 West
Clara Tn v Kinnegad Juns, J Scanlon, Stanley O'Hara Pk, 10:30; Banagher Utd v Frankford Utd, R Bond, Middle Rd, 11:00.

SFAI Skechers Cup U-12
Evergreen v Rosenallis, TBC, Evergreen, TBC.

MSL Boys U-12 Cup
Tullamore Tn v Birr Tn, T Cunningham, Leah Victoria Pk, 10:00; Kilbeggan SC v Mullingar Kestrals, PJ Higgins, The Land Lake, 10:00; Clara Tn v Mountmellick Utd, D Kiernan, Stanley O'Hara Pk, 10:45; Raharney Raiders v ullingar Eagles, D Sweeney, Higginstown, 11:15.

MSL Boys U-12 Plate
Raharney Raptors v Mullingar Hawks, D Sweeney, Higginstown, 10:00; Portlaoise Utd v Rosenallis Rvs, K Conroy, Rosleighan Pk, 11:00.

MSL U-12 Major
T&S United v Portlaoise AFC, D Moran, Timahoe, 10:30; Portumna Tn v St Aengus, M Kelly, Marian Pk, 11:30.

MSL U-12 East
Rosenallis v Abbeyleix Ath, M Lee, The Grove, 10:00; Kinnegad Dragons v Tullamore Utd, N Dempsey, Lagan Pk, 10:00; Killeigh Utd v Killeigh, C McFadden, The Pond, 10:00.

MSL U-13 Mark Casey Cup
Mullingar Ath v Emo Celtic, J McCrossan, Gainstown, 11:15.

MSL Boys U-13 Shield
Rosenallis v Portlaoise Utd, M Lee, The Grove, 11:15; Tullamore Utd v T&S United, T Cunningham, Leah Victoria Pk, 11:30; Gallen Utd v Mucklagh, P Kearns, Brosna Press Pk, 12:00.

MSL U-13 Major
Killeigh v Kilbeggan SC, C McFadden, The Pond, 11:15; Portumna Tn v Mountmellick Utd, M Kelly, Marian Pk, 12:45.

MSL U-13 West
Clara Tn v Kinnegad, J Scanlon, Stanley O'Hara Pk, 11:15.

MSL U-14 Major
Mullingar Ath v Killeigh, J McCrossan, Gainstown, 10:00; Kinnegad Jnrs v Tullamore Tn, N Dempsey, Lagan Pk,
11:15.

MSL U-14 East
Tullamore Utd v Clara Tn, B James, Leah Victoria Pk, 10:00; Mucklagh v Mountmellick Utd, L Buckley, Charleville, 11:15.

MSL U-14 West
Banagher Utd v Gallen Utd, D Nagle, Middle Rd, 09:45; Grange Utd v Rahanine, Paul Malone, Grange, Mullingar, 09:45; Kilbeggan SC v Raharney Utd, PJ Higgins, The Land Lake, 11:30.

MSL U-15 Major
Mullingar Ath v Tullamore Tn, D McCormack, Gainstown, 10:45.

MSL U-15 Div 1
Clonaslee Utd v St Josephs Red, G Donogher, Com Cen, 10:00; Birr Utd v Emo Celtic, P Pardy, Frank O'Connell Pk, 11:30; Rosenallis v Mucklagh, M Lee, The Grove, 12:30.

MSL U-15 Div 2
St Aengus v Mountmellick Utd, E Dynan, Derrycanton, 10:30; Ballinahown v Birr Tn, U Beaumont, Ballinahown, 10:30; Raharney Utd v Kilbeggan SC, D Sweeney, Higginstown, 13:15.

MSL U-16 Major
Willow Pk v St Francis, P Tone, Willow Pk, 10:30; Emo Celtic v Abbeyleix Ath,
S Comerford, Com Cen, 10:45; East Galway Utd v Mullingar Ath, S Fogarty, Kiltormer, 11:45.

MSL U-16 Div 1
Banagher Utd v Birr Tn, D Nagle, Middle Rd, 11:00; Tullamore Tn v Kilbeggan SC, B James, Leah Victoria Pk, 11:15.

MSL U-12 Girls
Mucklagh v Banagher Town, L Buckley,
Charleville, 10:00; Kinnegad Jnrs v
Hodson Bay, N Dempsey, Lagan Pk, 12:30; Killeigh v Hodson Bay Celtic, G Donogher, The Pond, 12:30.

MSL U-14 Girls
East Galway Utd v Athlone Tn, S Fogarty, Kiltormer, 10:30; Clara Tn v Tullamore, D Kiernan, Stanley O'Hara Pk, 12:00; Birr Tn v Mucklagh, T Murtagh, Frank O'Connell Pk, 12:30; Mullingar Ath v Killeigh, J McCrossan, Gainstown, 12:30.

MSL U-16/17 Girls
Birr Tn v Portlaoise AFC, T Murtagh, Frank O'Connell Pk, 10:45; Athlone Tn v Killeigh Utd, J O'Connor, Athlone Town Stadium, 11:00; Real FA Swans v Bealnamulla, Paul Malone, Wilsons Hospital, 11:30; Banagher Utd v Clara Tn, D Nagle, Middle Rd, 12:30; Killeigh v Kinnegad, G Donogher, The Pond, 13:45.

MONDAY

Boys MSL U-9 Cup
Clara Utd v Kilbeggan SC, M Buckley, Stanley O'Hara Pk, 10:00; Emo Celtic v Tullamore Tn, J Griffin, Com Cen, 11:00.

MSL U-9 East
Mountmellick Utd v St Aengus, M Lee, Conor Davis Pk, 10:00; Mucklagh v Rosenallis, R Maher, Charleville, 11:00;
Tullamore Utd v T&S United, M Flanagan, Leah Victoria Pk, 11:00; Abbeyleix Ath v Abbeyleix Utd, S Comerford, Fr Breen Pk, 11:15.

MSL U-9 West
Portumna v Banagher Town, S Fogarty, Marian Pk, 10:00; Birr Tn v Birr Utd, M Kelly, Frank O'Connell Pk, 10:30; Frankford Utd v Frankford Cel, P Kearns, Kilcormac, 10:30; Tullamore Tn v Gallen Utd, M Flanagan, Leah Victoria Pk, 11:00.

U-10 Terry Hilliard Boys Cup
Mountmellick Utd v Mullingar Cubs, M Lee, Conor Davis Pk, 11:30.

MSL U-10 East
Abbeyleix Ath v T&S Ath, S Comerford, Fr Breen Pk, 09:45; St Aengus v Portlaoise AFC, P Pardy, Derrycanton, 10:00; Abbeyleix Utd v Emo Utd, S Comerford, Fr Breen Pk, 10:30.

MSL U-10 Central
Tullamore Tn v Clara Tn, M Flanagan, Leah Victoria Pk, 10:00; Rosenallis v Birr Utd, G Donogher, The Grove, 10:30; Mucklagh v Portlaoise Tn, R Maher, Charleville, 11:45; Walsh Island v Killeigh, G Donogher, Walsh Island, 13:00.

MSL U-10 West
Birr Tn v Portumna Tn, B Conlon, Frank O'Connell Pk, 10:00; Kilbeggan SC v Willow Pk, P Geoghegan, The Land Lake, 10:00; Mullingar Ath V Banagher Utd, U Beaumont, Gainstown, 13:45.

U-11 Boys MSL Cup
Emo Celtic v Mullingar Hawks, J Griffin, Com Cen, 12:00.

U-11 Boys MSL Plate
T&S United v Banagher Utd, S Comerford, Timahoe, 13:45.

MSL Boys U-11 Trophy
Portlaoise AFC v Abbeyleix Ath, K Conroy, Rosleighan Pk, 09:45; Portlaoise Rovers v Killeigh, P Pardy, Rosleighan Pk, 12:45.

MSL U-11 Major
Mullingar Hawks v Gallen Utd, U Beaumont, Gainstown, 10:15; Tullamore Tn v St Aengus, M Flanagan, Leah Victoria Pk, 12:00; Mullingar Eagles v Kilbeggan SC, M Murphy, Gainstown, 12:45.

MSL U-11 East
Mountmellick Ath v Mucklagh, M Lee, Conor Davis Pk, 10:45.

MSL U-11 West
Clara Tn v Birr Tn, B Kelly, Stanley O' Hara Pk, 10:00; Kinnegad Juns v Frankford Utd, T Cunningham, Lagan Pk, 10:45; Portumna Tn v Tullamore Rvs, S Fogarty, Marian Pk, 10:45.

SFAI Sketchers Regional Semi Final U-12
Edenderry Tn v Mullingar Ath, TBC, Edenderry Tn, 12:30.

Midland U-12 Cup
Clane Utd v Tullamore Tn, TBC, Clane Utd, 12:15.

Midland U-12 Shield
Rathangan v Kilbeggan SC, TBC, Rathangan, 12:30.

MSL Boys U-12 Cup
Portlaoise AFC v Portumna Tn, P Pardy, Rosleighan Pk, 13:30.

MSL Boys U-12 Shield
Kinnegad Dragons v Abbeyleix Ath, TBC, Lagan Pk, TBC.

MSL U-12 Major
St Aengus v Emo Celtic, P Pardy, Derrycanton, 11:00; Clara Tn v Mullingar Eagles, B Kelly, Stanley O'Hara Pk, 11:00.

MSL U-12 East
Tullamore Utd v Killeigh Utd, J Scanlon, Leah Victoria Pk, 09:45; Portlaoise Utd v Abbeyleix Ath, K Conroy, Rosleighan Pk, 10:30; Clara Utd v Killeigh, B Kelly, Stanley O'Hara Pk, 12:15.

MSL U-12 West
Mgar Hawks v Banagher Utd, U Beaumont, Gainstown, 12:30; Birr Tn v Rahanine, B Conlon, Frank O'Connell Pk,
12:30.

Midland U-13 Shield
Newbridge Utd v Kilbeggan SC, TBC, Tougher Park, 12:30.

MSL U-13 Mark Casey Cup
Frankford Utd v Birr Tn, P Kearns, Kilcormac, 11:30.

MSL U-13 Boys Plate
Mucklagh v Frankford Utd, C McFadden, Charleville, 11:15; Abbeyleix Ath v Portlaoise AFC, S Comerford, Fr Breen Pk, 12:00.

MSL Boys U-13 Bowl
Kinnegad v Clara Tn, T Cunningham, Lagan Pk, 11:30.

MSL U-13 Major
Emo Celtic v Mountmellick Utd, N Culleton, Com Cen, 10:00; Tullamore Tn v Mullingar Falcons, J Scanlon, Leah Victoria Pk, 11:00; Mullingar Ath v Portumna Tn, M Murphy, Gainstown, 11:30; Killeigh v Birr Tn, R Tkaczyk, The Pond, 12:00.

MSL U-13 East
Rosenallis v Portlaoise Utd, G Donogher, The Grove, 11:15.

MSL U-13 West
Tullamore Utd v Mullingar Kestrals, J Scanlon, Leah Victoria Pk, 12:15.

SFAI Regional Semi Final U-14
Kilcullen AFC v Mullingar Ath, TBC, Kilcullen AFC, 12:30.

Midland Shield U-14
Tullamore Tn v Clara Tn, B James, Leah Victoria Pk, 10:30.

MSL U-14 Major
Kinnegad Jnrs v Portlaoise AFC, TBC, Lagan Pk, TBC; Portumna Tn v Killeigh,
S Fogarty, Marian Pk, 11:45.

MSL U-14 East
Portlaoise Utd v Mucklagh, P Pardy, Rosleighan Pk, 10:00.

MSL U-14 West
Kilbeggan SC v Gallen Utd, Paul Malone, The Land Lake, 09:45; Birr Tn v Banagher Utd, M Kelly, Frank O'Connell Pk, 11:30; Grange Utd v Raharney Utd, D Sweeney, Grange, Mullingar, 12:00.

SFAI Regional Semi Final U-15
Suncroft v Portlaoise AFC, TBC, Suncroft, TBC; Tullamore Tn v Beechwood, B James, Leah Victoria Pk, 12:00.

Midland Shield U-15
Kilbeggan SC v Edenderry Tn, Paul Malone, The Land Lake, 11:00.

Midland Plate U-15
Rathangan v Mullingar Cubs, TBC, Rathangan, 14:00.

MSL U-15 Div 1
Birr Utd v St Josephs Red, B Conlon, Frank O'Connell Pk, 10:45; Mullingar Cougars v Rosenallis, U Beaumont, Gainstown, 11:00; Portlaoise Utd v Clonaslee Utd, P Pardy, Rosleighan Pk, 11:15; Emo Celtic v Mucklagh, J Griffin, Com Cen, 13:00.

MSL U-15 Div 2
Ballinahown v St Joseph's, T Cormican, Ballinahown, 10:00; Mullingar Lions v Raharney Utd, M Murphy, Gainstown, 10:00; Templevilla v Birr Tn, T Cormican, TP Hickey Pk, 12:15.

Midland Cup U-16
Emo Celtic v Rathangan, N Culleton, Com Cen, 11:30; Suncroft v Abbeyleix Ath, TBC, Suncroft, 12:30.

Midland Shield U-16
East Galway Utd v Athy Tn, TBC, Kiltormer, 12:00.

MSL U-16 Major
St Francis v East Galway Utd, P Tone,
Iona Park, 11:00; Portlaoise AFC v Willow Pk, K Conroy, Rosleighan Pk, 11:45; Mullingar Ath v Killeigh, M Murphy, Gainstown, 13:30.

MSL U-16 Div 1
Gallen Utd v Tullamore Tn, D Nagle, Brosna Press Pk, 10:00; Clara Tn v Mullingar Cubs, M Buckley, Stanley O'Hara Pk, 10:45; Banagher Utd v Kilbeggan SC, D Nagle, Middle Rd, 12:00; Birr Tn v Rosenallis, M Kelly, Frank O'Connell Pk, 12:45.

MSL U-12 Girls
Hodson Bay v Tullamore Tn, T Cormican, Hodson Bay, 10:00; Kilbeggan SC v Banagher Town, P Geoghegan, The Land Lake, 10:45; Mucklagh v Killeigh, R Maher, Charleville, 12:30; Kinnegad Jnrs v Hodson Bay Celtic, T Cunningham, Lagan Pk, 12:45.

MSL U-14 Girls
Mucklagh v East Galway Utd, C McFadden, Charleville, 10:00; Clara Tn v Bealnamulla, M Buckley, Stanley O'Hara Pk, 12:15; Birr Tn v Portlaoise AFC, M Kelly, Frank O'Connell Pk, 13:15; Killeigh v Athlone Tn, R Tkaczyk, The Pond, 13:15; Tullamore v Mullingar Ath, B James, Leah Victoria Pk, 13:45.

MSL U-16/17 Girls
Real FA Swans v Banagher Utd, D Sweeney, Wilsons Hospital, 10:00; Killeigh v Birr Tn, R Tkaczyk, The Pond, 10:30; Portlaoise AFC v Clara Tn, K Conroy, Rosleighan Pk, 13:15; Kinnegad v Athlone Tn, T Cunningham, Lagan Pk, 14:00; Killeigh Utd v Bealnamulla, R Tkaczyk, The Pond, 14:30.